• <
gryfia_70lat

Kolejne wodowanie statku rybackiego w stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni [foto, wideo]

gm24

22.06.2020 00:15 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Kolejne wodowanie statku rybackiego w stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni [foto, wideo]

Partnerzy portalu

Kolejne wodowanie statku rybackiego w stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni [foto, wideo] - GospodarkaMorska.pl

Kolejne wodowanie w stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni. Zwodowana jednostka to statek rybacki dla duńskiego armatora Astrid Fiske AB​.
 
Statek rybacki ASTRID-MARIE ma ponad 63 metry długości, 12,8 metrów szerokości oraz maksymalne zanurzenie 7,8 metrów. Statek będzie napędzany silnikiem Wartsila o mocy 2999 kW. Jednostka została zaprojektowana przez biuro Karstensens Skibsværft A/S. Zbudowana w Gdyni jensotka ma klasę lodową, która umożliwia połowy w zimnych wodach północy.

Wodowanie kadłuba obyło się dwuetapowo. W środę 17 czerwca kadłub za pomocą wózków samojezdnych został przetransportowany z nabrzeża na pontono-dok, na którym został przeholowany do Nabrzeża Holenderskiego, którego głębokość pozwoliła na zanurzenie doku i zwodowanie jednostki. Operacja zakończyła się w godzinach popołudniowych 18 czerwca. W piątek statek opuścił Gdynie wypływając na holu do stoczni w Danii.
 
Obecnie w stoczni Karstensen Shipyard Poland prowadzone są prace nad siedmioma projektami o numerach 452, 453, 456, 457, 458, 459, 463. Zagospodarowanie tylu projektów w krótkim okresie czasu to duże wyzwanie produkcyjne oraz logistyczne. W ostatnich dniach Karstensen zwodował w Gdyni aż trzy jednostki.
 
Karstensen Shipyard Poland to spółka zależna duńskiej stoczni Karstensens Skibsværft A/S. Stocznia buduje statki w Porcie Gdynia w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym pozyskanym od Vistal Offshore. Znajduje się on przy Nabrzeżu Indyjskim, a do eksploatacji został oddany w 2013. Jest on dostosowany do produkcji kadłubów, składa się z dwóch dobrze wyposażonych, nowoczesnych hal o wymiarach: 200x30x30m oraz 150x30x20 m, a także z przyległych biur i zaplecza dla personelu. Karstensen oficjalnie przejął zakład 1 lipca 2018 r., na mocy umowy o trzyletniej dzierżawie.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.