• <

GSG Towers zbuduje gigantyczną trafostację

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki GSG Towers zbuduje gigantyczną trafostację
GSG Towers zbuduje gigantyczną trafostację - GospodarkaMorska.pl

oprac. MN

08.12.2016 Źródło: własne

Spółka GSG Towers, wchodząca w skład Grupy Stoczni Gdańsk podpisała z firmą Bladt Industries kontrakt na budowę trzech połówek trafostacji służących do obsługi największej na świecie morskiej farmy wiatrowej Hornsea.  Każda z produkowanych w Gdańsku części ważyć będzie 536 ton. Końcowym klientem jest Dong Energy, duński koncern energetyczny, posiadający 100% udziałów w unikatowej farmie u wybrzeży Wielkiej Brytanii.

Trafostacja tego typu to najprościej ujmując bardzo duży transformator zbierający energię z farmy wiatrowej i po zmianie napięcia na wyższe przekazujący ją na ląd.  GSG Towers w ramach 30 milionowego kontraktu wykona dwa dolne pokłady trafostacji - main deck i cable deck. W Gdańsku konstrukcja zostanie również pomalowana oraz wyposażona w elementy wyposażenia stalowego, a do miejsca docelowego dotrze w jednym kawałku drogą morską. Prace, które ruszyły w tym tygodniu potrwają co najmniej do lutego 2017 roku i zapewnią optymalne wykorzystanie większej części załogi GSG.

- Energetyka offshore to rynek o ogromnym popycie i potencjale wzrostu. Obecny kontrakt, o kolejny krok do osiągnięcia strategicznego celu, czyli pozycji dostawcy pierwszego wyboru kompleksowych konstrukcjach stalowych dla morskiej energetyki wiatrowej. GSG jest obecnie jednym z największych producentów wież wiatrowych w Europie i chcemy konsekwentnie budować taką pozycję w produkcji konstrukcji stalowych na światowym rynku onshore i offshore - mówi Jarosław Łasiński, prezes GSG Towers i Stocznia Gdańsk S.A. - Fundamentem i największym atutem GSG jest zespół doświadczonych fachowców gwarantujących profesjonalne wykonanie najtrudniejszych technologicznie projektów. GSG korzysta z doświadczeń słynnej Stoczni Gdańsk, kolebki Solidarności.

Grupa GSG posiada technologię i ekspercką wiedzę pozwalające wykonać najbardziej skomplikowane, w tym szyte na miarę konstrukcje stalowe dedykowane do niemal każdej gałęzi przemysłu. Grupa dysponuje jednym z najnowocześniejszych, zautomatyzowanych parków maszynowych na świecie, pracujących w największej hali przemysłowej Europy. Specjalistyczny sprzęt gwarantuje precyzyjne  i szybkie wykonanie zarówno prac prefabrykacyjnych, jak i montażowych, w efekcie których powstają technicznie i jakościowo bardzo zaawansowane konstrukcje wielkogabarytowe.

Ukończenie farmy wiatrowej Hornsea Project przewidziano na 2020 rok. W jej skład wejdzie ponad 150 turbin wiatrowych o jednostkowej mocy 7 MW. Produkcja energii z farmy wiatrowej Hornsea ma wystarczyć do zaspokojenia zapotrzebowania na energię ponad miliona brytyjskich gospodarstw domowych. Farma zajmować będzie powierzchnię ok. 407 km². Kolejne etapy projektu Hornsea – Hornsea Project Two i Hornsea Project Three – przewidują budowę gigantycznego parku wiatrowego o docelowym potencjale 3 GW.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33420,00 $ tona -0,79% 12 maj
 Cynk 2984,00 $ tona -0,67% 12 maj
 Aluminium 2474,00 $ tona -2,94% 12 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.