• <
PZT_1100x200_gif_2020

Tylko dzięki współpracy można wspierać ludzi wokół siebie – prezes Expom o budowaniu miejsc pracy w regionie

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Tylko dzięki współpracy można wspierać ludzi wokół siebie – prezes Expom o budowaniu miejsc pracy w regionie
Tylko dzięki współpracy można wspierać ludzi wokół siebie – prezes Expom o budowaniu miejsc pracy w regionie - GospodarkaMorska.pl
04.12.2016 Źródło: własne

Poszukiwanie lojalnych i oddanych pracowników to jedno z największych wyzwań współczesnych pracodawców. Dwie firmy z okolic Nowego Miasta Lubawskiego – Expom S.A. i Jawor-Parkiet – postanowiły połączyć siły i zawarły porozumienie o naborze pracowników, aby ściągnąć do siebie całe rodziny poszukujące pracy.

Choć w województwie warmińsko-mazurskim stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2016 r. sięgała 16,5 % , to znalezienie stałych pracowników wcale nie jest takie łatwe. Przedsiębiorcy najchętniej poszukują osób, które zostaną z nimi na lata i z zaangażowaniem będą pracowały na sukces firmy, jednak potencjalni pracownicy bardzo często mieszkają w dużej odległości od przedsiębiorstw i życie w rozłące z rodziną jest dla nich problemem. Na rozwiązanie tego kłopotu wpadły firmy Expom S.A. z Kurzętnika i Jawor-Parkiet z Nowego Miasta Lubawskiego. Pod koniec września podpisały porozumienie o współpracy w zakresie naboru pracowników, które zakłada sprowadzenie do powiatu nowomiejskiego całych rodzin pracowników.
- Nasza współpraca opiera się na prostym spostrzeżeniu, że w firmie Expom S.A. najczęściej pracują mężczyźni, a w Jawor-Parkiet na kadrę głównie składają się kobiety. Postanowiliśmy zachęcić nawzajem naszych pracowników, aby sprowadzali członków swoich rodzin – żony, mężów, braci czy siostry – którzy mogliby podjąć pracę w zaprzyjaźnionym przedsiębiorstwie. Dzięki temu całe rodziny mogą żyć i pracować w jednym miejscu – tłumaczy kierownik Jawor-Parkiet, Janusz Gawiński.

Dodatkowo obie firmy oferują pomoc przy szukaniu domu, wyborze szkół dla dzieci, a w przyszłości planują nawet stawianie mieszkań pracowniczych. Potencjalni kandydaci do pracy zyskują nie tylko stałe zatrudnienie, ale także ciekawe miejsce do życia dla siebie i swoich bliskich.
- Wierzymy, że tylko dzięki współpracy i zrozumieniu można wspierać ludzi wokół siebie. Osoby, które przyjadą do pracy w Expom lub Jawor-Parkiet, zyskają pewność zatrudnienia i bliskość swojej rodziny, a my zapewnimy sobie lojalnych i zadowolonych pracowników – dodaje prezes Expom, Rafał Domżalski.

Więcej o firmach:

Expom S.A. z Kurzętnika to firma z ponad 60-letnim doświadczeniem w produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych na potrzeby branż m.in. morskiej, energetycznej i maszynowej. Kompleksowo realizuje zamówienia klientów począwszy od projektu konstrukcji stalowej, poprzez fazę analizy, produkcji i wyposażania, aż po niezależne testy i certyfikację. Dla spółki pracuje ponad 200 osób, w tym blisko 20 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Firma posiada własne biuro technologiczno-konstrukcyjne, a także pięć hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 6500 m2 wraz z parkiem maszynowym. Więcej na expom.pl.

Firma Jawor-Parkiet jest jednym z największych w Polsce producentem gotowych podłóg drewnianych, który obecnie zatrudnia blisko 300 osób. Siedziba firmy mieści się w Nowym Mieście Lubawskim, w województwie warmińsko-mazurskim. Nowoczesny park technologiczny, wnikliwa kontrola jakości oraz współpraca z architektami pomagają nam tworzyć podłogi spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Bogate doświadczenie i prężny rozwój powodują, że firma stale poszukuje nowych pracowników. Więcej na jawor-parkiet.pl.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.