• <
KONGSBERG_2023

Pierwszy hybrydowy masowiec z MSR Gryfia

jm

07.09.2021 20:43 Źródło: Inf. prasowa

Partnerzy portalu

Pierwszy hybrydowy masowiec z MSR Gryfia - GospodarkaMorska.pl
Fot. mat. prasowe

Masowiec Hagland Captain, wcześniej zasilany silnikami Diesla, po remoncie w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia stał się jedną z pierwszych tego typu jednostek na świecie o napędzie hybrydowym.

Hagland Captain przeszedł w MSR Gryfia kompleksową modernizację układu napędowego. Dzięki temu jest w stanie operować w 100% na zasilaniu elektrycznym podczas pobytu w portach. Technologia ta pozwala na znaczne ograniczenie emisji dwutlenku węgla i dwutlenku azotu.

Przebudowa jednostki Hagland Captain to wspólny projekt Hagland Shipping i NOAH, realizowany w MSR Gryfia. Przedsięwzięcie zostało ocenione przez premier Norwegii Ernę Solberg jako „doskonały przykład nowej technologii”. – Jest to powód do świętowania – dodaje dyrektor operacyjny Hagland, Oivind W. Aanesen. Są też nadzieje na dalszy popyt na statki hybrydowe. Aanesen postrzega Hagland Captain jako „przykład dla późniejszych nowych jednostek”.

Pływający pod banderą Norwegii masowiec Hagland Captain został zbudowany w 2012 roku i stacjonuje w Haugesund. Ma 90 metrów długości i 14,5 metra szerokości oraz 2984 ton pojemności brutto. Operatorem statku jest firma Hagland.

Gospodarka Morska
Fot. mat. prasowe
etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.