Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Wartość deklarowanych nakładów przekroczyła 33 mln zł.
Do grona inwestorów PSSE dołączyła firma Unitest Marine Simulators. Jest to mikroprzedsiębiorstwo, które zostało światowym liderem w tworzeniu oprogramowania do szkoleń morskich i symulatorów siłowni, a także lider w stosowaniu technik wirtualnej rzeczywistości w symulatorach siłowni okrętowych. Jego produkty są instalowane w 52 krajach na całym świecie. W ramach decyzji o wsparciu firma utworzy i wyposaży nowy zakład w Gdyni na potrzeby prowadzonej działalności. Przedsiębiorstwo dzięki wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji zwiększy liczbę oferowanych produktów.
Wśród nowych inwestorów znalazła się także firma Eco-Hand, specjalizująca się w produkcji nowoczesnych mebli tapicerowanych. Producent planuje kontynuowanie inwestycji w dalszy rozwój firmy poprzez zainwestowanie środków w zakup kolejnej hali produkcyjnej i sukcesywne podwyższanie rentowności poprzez wykorzystanie efektu skali Novacode, jedna z największych drukarni etykiet w Polsce zainwestuje prawie 20 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Kruszynie Krajeńskim. Inwestycja pozwoli firmie na zwiększenie sprzedaży poza granicami kraju, a także rozwój nowych linii produktów.
Wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji otrzymało także przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowo-usługowe „FUGAZI” Bernadeta Lewicka-Dzięciołowska. Firma przeznaczy ponad milion złotych na zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu, produkującego wyroby z drutu i blachy oraz profili stalowych w Napolu w gminie Kowalewo Pomorskie. Inwestycja obejmie także budowę dodatkowej hali produkcyjnej i wiaty magazynowej.
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jednym z podmiotów Polskiej Strefy Inwestycji, mającej systemowo wspierać przedsiębiorców. Spółka udziela pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego przyznawanego z tytułu wydatków kwalifikowanych na nową inwestycję, badania i rozwój lub 2-letnich kosztów pracy pracowników zatrudnionych w ramach nowej inwestycji. Dzięki wsparciu przedsiębiorcy mogą odzyskać koszty inwestycji poprzez niepłacenie podatku dochodowego w maksymalnej wysokości 35% dla dużych przedsiębiorców, 45% dla średnich oraz 55% dla mikro i małych. O ulgę podatkową można ubiegać się na terenie całego województwa, niezależnie od wielkości firmy.
Korea Płd. i UE wspólnie opracują duże zbiorniki na ciekły wodór
Znamy zwycięzców nagród Nor-Shipping 2023!
WinGD i Mitsubishi Shipbuilding podpisują MoU dotyczące współpracy w zakresie amoniaku
Ursula von der Leyen matką chrzestną statku napędzanego metanolem od Maersk
Wskazówki montażowe systemu uszczelniającego Roxtec
ONE odbiera swój pierwszy statek o pojemności 24 000 TEU