• <
nauta_2024

Nowe inwestycje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

ac

23.04.2021 13:55 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Nowe inwestycje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Partnerzy portalu

Nowe inwestycje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - GospodarkaMorska.pl
fot. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Wartość deklarowanych nakładów przekroczyła 33 mln zł. 

Do grona inwestorów PSSE dołączyła firma Unitest Marine Simulators. Jest to mikroprzedsiębiorstwo, które zostało światowym liderem w tworzeniu oprogramowania do szkoleń morskich i symulatorów siłowni, a także lider w stosowaniu technik wirtualnej rzeczywistości w symulatorach siłowni okrętowych. Jego produkty są instalowane w 52 krajach na całym świecie. W ramach decyzji o wsparciu firma utworzy i wyposaży nowy zakład w Gdyni na potrzeby prowadzonej działalności. Przedsiębiorstwo dzięki wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji zwiększy liczbę oferowanych produktów.

Wśród nowych inwestorów znalazła się także firma Eco-Hand, specjalizująca się w produkcji nowoczesnych mebli tapicerowanych. Producent planuje kontynuowanie inwestycji w dalszy rozwój firmy poprzez zainwestowanie środków w zakup kolejnej hali produkcyjnej i sukcesywne podwyższanie rentowności poprzez wykorzystanie efektu skali Novacode, jedna z największych drukarni etykiet w Polsce zainwestuje prawie 20 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Kruszynie Krajeńskim. Inwestycja pozwoli firmie na zwiększenie sprzedaży poza granicami kraju, a także rozwój nowych linii produktów. 

Wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji otrzymało także przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowo-usługowe „FUGAZI” Bernadeta Lewicka-Dzięciołowska. Firma przeznaczy ponad milion złotych na zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu, produkującego wyroby z drutu i blachy oraz profili stalowych w Napolu w gminie Kowalewo Pomorskie. Inwestycja obejmie także budowę dodatkowej hali produkcyjnej i wiaty magazynowej.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jednym z podmiotów Polskiej Strefy Inwestycji, mającej systemowo wspierać przedsiębiorców. Spółka udziela pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego przyznawanego z tytułu wydatków kwalifikowanych na nową inwestycję, badania i rozwój lub 2-letnich kosztów pracy pracowników zatrudnionych w ramach nowej inwestycji. Dzięki wsparciu przedsiębiorcy mogą odzyskać koszty inwestycji poprzez niepłacenie podatku dochodowego w maksymalnej wysokości 35% dla dużych przedsiębiorców, 45% dla średnich oraz 55% dla mikro i małych. O ulgę podatkową można ubiegać się na terenie całego województwa, niezależnie od wielkości firmy. 


Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.