• <
siemens_gamesa_2022

Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego kupuje statki

jm

11.10.2021 10:05 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego kupuje statki

Partnerzy portalu

Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego kupuje statki - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nelton

Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Słupsku podpisał w połowie września umowę z Nautica Boats Service na dostawę jednostki kontrolno-inspekcyjnej. Wcześniej Inspektorat zamówił dwa statki inspekcyjne w usteckiej stoczni Euro-Industry.

16 września w siedzibie Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Słupsku doszło do sygnowania umowy z firmą Nautica Boats Service, która ma dostarczyć jednostkę kontrolno-inspekcyjną. Statek będzie służył do kontroli rybołówstwa morskiego na wodach wewnętrznych. Wartość umowy wynosi 1 134 060 zł, z czego 70 proc. pokryte jest ze środków Unii Europejskiej.

Wcześniej, w kwietniu, Inspektorat podpisał także umowę ze stocznią Euro-Industry z Ustki na dostawę dwóch statków inspekcyjno-kontrolnych. Nad opracowaniem dokumentacji projektowej pracuje już biuro projektowo-konsultingowe Nelton.

Zamówione jednostki to jednokadłubowe, stalowe statki o długości blisko 26 metrów i szerokości 6,15 m. Mają osiągać co najmniej 12 węzłów prędkości i zapewniać warunki socjalne dla 7 członków załogi i 4 inspektorów. Pierwszy statek, który będzie nosił nazwę Kontroler-31, ma być przekazany w III kwartale 2022 roku. Docelowo ma stacjonować w Ustce. Kontroler-35, który trafi do Kołobrzegu, zostanie przekazany armatorowi z końcem 2022 roku. Statki będą wykorzystywane przy działaniach kontrolno-patrolowych, eskortowania statków rybackich, wspomagająco również przy akcjach poszukiwawczych i ratowniczych.

Wartość inwestycji to 34 366 200 zł, w tym przypadku również 70 proc. środków pochodzi z funduszy unijnych.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.