• <
siemens_gamesa_2022

MOL zamawia cztery gazowce LNG na czarter dla rosyjskiego giganta

22.09.2021 11:10 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki MOL zamawia cztery gazowce LNG na czarter dla rosyjskiego giganta

Partnerzy portalu

MOL zamawia cztery gazowce LNG na czarter dla rosyjskiego giganta - GospodarkaMorska.pl
Fot. MOL

Mitsui OSK Lines (MOL) ogłosił, że zamówił cztery nowe gazowce skroplonego gazu ziemnego (LNG) od południowokoreańskiej stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) z dostawą w 2024 roku.

Japońska firma żeglugowa poinformowała, że podpisała kontrakty czarterowe dla czterech nowych jednostek z rosyjskim Novatek Gas & Power Asia, spółką zależną należącą w całości do rosyjskiego PAO Novatek.

Nowe konstrukcje o pojemności 174 000 metrów sześciennych będą wyposażone w najnowocześniejsze silniki MAN Energy Solutions, które zapewniają lepszą wydajność paliwową.

W 2022 roku MOL planuje dostarczyć pierwszy czysty tankowiec, który będzie zasilany bateriami litowo-jonowymi o dużej pojemności. Tankowiec ma być używany jako statek do bunkrowania w Zatoce Tokijskiej.

Czołowy armator rozważa również opracowanie hybrydowego transportera samochodów czystych, wyposażonego w system wodorowych ogniw paliwowych i akumulatory o dużej pojemności.

– W międzyczasie dopilnujemy, aby osiągnąć nasz cel, wprowadzając natychmiast dostępne paliwa, takie jak LNG i biodiesel, bez czekania na dostępność paliw nowej generacji, takich jak amoniak – dodał armator.

Zgodnie z celami wizji firma planuje mieć około 90 statków napędzanych LNG w 2030 roku i około 110 statków zerowych netto wykorzystujących paliwa alternatywne w 2035 roku.

Jak ujawniono wcześniej, realizacja wizji będzie związana z planem zarządzania firmy, w ramach którego MOL przeznaczył około 200 miliardów jenów (1,81 miliarda dolarów) na inwestycje w pola niskoemisyjne i dekarbonizacyjne w ciągu trzech lat od 2021 do 2023 roku.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.