• <
nauta_2024

MOL zamawia cztery gazowce LNG na czarter dla rosyjskiego giganta

22.09.2021 11:10 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki MOL zamawia cztery gazowce LNG na czarter dla rosyjskiego giganta

Partnerzy portalu

MOL zamawia cztery gazowce LNG na czarter dla rosyjskiego giganta - GospodarkaMorska.pl
Fot. MOL

Mitsui OSK Lines (MOL) ogłosił, że zamówił cztery nowe gazowce skroplonego gazu ziemnego (LNG) od południowokoreańskiej stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) z dostawą w 2024 roku.

Japońska firma żeglugowa poinformowała, że podpisała kontrakty czarterowe dla czterech nowych jednostek z rosyjskim Novatek Gas & Power Asia, spółką zależną należącą w całości do rosyjskiego PAO Novatek.

Nowe konstrukcje o pojemności 174 000 metrów sześciennych będą wyposażone w najnowocześniejsze silniki MAN Energy Solutions, które zapewniają lepszą wydajność paliwową.

W 2022 roku MOL planuje dostarczyć pierwszy czysty tankowiec, który będzie zasilany bateriami litowo-jonowymi o dużej pojemności. Tankowiec ma być używany jako statek do bunkrowania w Zatoce Tokijskiej.

Czołowy armator rozważa również opracowanie hybrydowego transportera samochodów czystych, wyposażonego w system wodorowych ogniw paliwowych i akumulatory o dużej pojemności.

– W międzyczasie dopilnujemy, aby osiągnąć nasz cel, wprowadzając natychmiast dostępne paliwa, takie jak LNG i biodiesel, bez czekania na dostępność paliw nowej generacji, takich jak amoniak – dodał armator.

Zgodnie z celami wizji firma planuje mieć około 90 statków napędzanych LNG w 2030 roku i około 110 statków zerowych netto wykorzystujących paliwa alternatywne w 2035 roku.

Jak ujawniono wcześniej, realizacja wizji będzie związana z planem zarządzania firmy, w ramach którego MOL przeznaczył około 200 miliardów jenów (1,81 miliarda dolarów) na inwestycje w pola niskoemisyjne i dekarbonizacyjne w ciągu trzech lat od 2021 do 2023 roku.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.