Dostawca systemów i innowacji morskich Elcome International ma zapewnić usługi internetowe Starlink firmy SpaceX swoim globalnym klientom z branży morskiej, aby mogli łączyć się z najodleglejszych zakątków mórz i pozostawali w stałym kontakcie ze światem.
Usługa dotyczy zarówno statków handlowych, jak i platformy wiertnicze, a także jachty. Ma to rozwiązać globalny problem, jakim jest utrudnienie w korzystaniu z sieci internetowej na środku oceanu, a także utrzymywanie łączności. Zasilana przez największe na świecie zgrupowanie satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej, usługa Starlink polegająca na dostarczaniu szybkiego, szerokopasmowego Internetu o małych opóźnieniach dla wszystkich rodzajów zasobów morskich i przybrzeżnych ma być w tym względzie rewolucją pod względem wydajności i kosztów. Z prędkością do 100 razy większą niż dotychczasowe i za ułamek kosztów tradycyjnych satelitarnych usług internetowych, Elcome wyposaży swoich klientów w najnowocześniejsze rozwiązania oparte na dostępnej technologii.
- Jesteśmy podekscytowani faktem, że to my możemy przynieść korzyści płynące ze
Starlink naszym klientom. Nie chodzi tylko o szybki Internet, ale o możliwość wdrożenia
przez nas zdalnego monitorowania w czasie rzeczywistym i rozwiązań
autonomicznych w sposób, który wcześniej nie był
możliwy. Dotyczy to choćby korzyści dla członków załogi, którzy
będą teraz mogli stale pozostawać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi
podczas pobytu na morzu - powiedział dyrektor wykonawczy
Elcome Jimmy Grewal.
Od ponad pięćdziesięciu lat Elcome dostarcza swoim klientom z branży morskiej rozwiązania komunikacyjne oparte zarówno na technologii naziemnej, jak i satelitarnej. Zdaniem firmy technologia od Starlink jest jednym z najbardziej znaczących postępów w komunikacji dla przemysłu morskiego od dziesięcioleci. Przedsiębiorstwo zapewni instalację, integrację i wsparcie terenowe dla klientów korzystających z najnowszych rozwiązań komunikacyjnych. Elcome wdrożyło już w wieloantenowe macierze Starlink dostarczające setki megabitów pasma o niskich opóźnieniach na dwóch superjachtach obsługujących jednocześnie ponad 100 członków załogi i gości. To pozwoliło sprawdzić, jak technologia sprawdza się w praktyce, zanim wejdzie do szerszego użytku/
Zamówienia będą realizowane z centrów logistycznych firmy w Hiszpanii, Dubaju i Singapurze. Firma udostępni również portal internetowy do zarządzania subskrypcjami Starlink, w tym rozliczeniami miesięcznymi oraz możliwością wstrzymania usługi.
Rynek transportu morskiego rudy żelaza i stali może być istotny dla Polski
Grupa OT Logistics sfinalizowała sprzedaż akcji chorwackiego portu Luka Rijeka
Prace na morskiej trasie Szczecin i Świnoujście trwają dalej. Umowa z PRCiP i Van der Herik Kust podpisana
ICTSI w 2022 roku ze sprzedażą usług w wysokości 2,24 mld dolarów i zyskiem większym o 44%
Port Gdynia na konferencji w Bratysławie prezentował ofertę dla słowackiego biznesu
Mateusz Berger: Polska będzie hubem gazowym dla Ukrainy i krajów naszego regionu [WIDEO]