• <
smartre_2023

Mitsui O.S.K. Lines zainstaluje na statkach telekomunikacyjny system satelitarny od Elona Muska

rk

12.12.2022 11:49 Źródło: Mitsui O.S.K. Lines
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Mitsui O.S.K. Lines zainstaluje na statkach telekomunikacyjny system satelitarny od Elona Muska

Partnerzy portalu

Mitsui O.S.K. Lines zainstaluje na statkach telekomunikacyjny system satelitarny od Elona Muska - GospodarkaMorska.pl

Japoński armator planuje przetestować wykorzystanie usługi komunikacji satelitarnej Starlink, oferowanej przez należącą do Elona Muska firmę Space Exploration Technologies Corp. (SpaceX), na eksploatowanych przez siebie jednostkach morskich.


MOL podpisał protokół ustaleń (Memorandum of Understanding, MoU) z firmą Marlink, będącą specjalistą od łączności morskiej. To właśnie ona wprowadziła do oferty swoich rozwiązań komunikacyjnych wykorzystanie produktu Elona Muska firmom morskim i przedsiębiorstwom. W ramach wdrażania nowej technologii, japońskie przedsiębiorstwo zaimplementuje rozwiązania łączności na wybranych statkach, integrując Starlink LEO z usługą Sealink GEO VSAT firmy Marlink i jej platformą cyfrową. Obecność satelitów Starlink na niskiej orbicie okołoziemskiej umożliwia znacznie niższe opóźnienia i komunikację o wyższej przepustowości niż tradycyjne satelity. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa operacyjnego poprzez różne metody technologiczne komunikacji statek-brzeg i poprawa warunków pracy marynarzy dzięki szybszej komunikacji.


- Jesteśmy zadowoleni ze współpracy w celu wprowadzenia nowej generacji komunikacji morskiej do naszej floty i lepszego zrozumienia, jak te usługi pasują do naszej strategii rozwoju cyfrowego. Możliwość poprawy naszych procesów biznesowych i dobrostanu naszych załóg, z partnerem takim jak Marlink pozwala nam skupić się na naszej podstawowej działalności i zapewnić najlepszą możliwą obsługę naszych klientów – zaznaczył dyrektor zarządzając Mitsui OSK Lines Ryusuke Kimura.


- Ten pilotażowy projekt zademonstruje unikalne doświadczenie użytkownika związane z szybką łącznością o niskich opóźnieniach, działającą obok naszych usług GEO VSAT, umożliwiając armatorom znaczną wydajność operacyjną i polepszanie jakości pracy załogi statków - powiedział prezes gospodarki morskiej Marlink Tore Morten Olsen.


Firma zapowiedziała, że zweryfikuje skuteczność i operacyjność tej nowej technologii komunikacji i sprawdzi, jak sprawdza się w systemie pracy przedsiębiorstwa przewozowego, będącego jednym z największych tego typu na świecie. Chce też promować cyfrową transformację przemysłu morskiego poprzez wykorzystanie usług komunikacji satelitarnej o niskich opóźnieniach i wysokiej pojemności na morzu, gdzie środowisko komunikacyjne pozostaje daleko w tyle w porównaniu z lądem. Wynika to z ogromnych odległości panujących na morzu i braku możliwości budowy stacjonarnej infrastruktury sieciowej. Z tego powodu stworzenie stałego połączenia komunikacyjnego i internetowego na jednostkach dalekomorskich oznaczałoby znaczne usprawnienie transportu i handlu morskiego.


Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.