• <
mewo_2022

Francja chce wesprzeć polską transformację energetyczną

jb

09.12.2022 16:28 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Francja chce wesprzeć polską transformację energetyczną

Partnerzy portalu

Francja chce wesprzeć polską transformację energetyczną - GospodarkaMorska.pl

Francja chce wesprzeć polską transformację energetyczną wraz z firmami pracującymi przy morskich projektach wiatrowych i krajowym programie nuklearnym – napisało w piątek francuskie ministerstwo spraw zagranicznych w oświadczeniu dla prasy.

W piątek w Krakowie odbywa się Polsko-Francuskie Forum Gospodarcze, w którym udział biorą przedstawiciele polskich i francuskich władz oraz środowisk biznesowych. Forum poświęcone jest polsko-francuskiej współpracy w sektorach odnawialnych źródeł energii, wodoru i energetyki jądrowej oraz innowacjom i transformacji cyfrowej w gospodarce.

Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Mouvement des entreprises de France (MEDEF). Partnerami forum są Ambasada RP w Paryżu, Ambasada Francji w Warszawie, Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji oraz Francusko Polska Izba Gospodarcza w Polsce.

W otwarciu Forum uczestniczył m.in. francuski minister ds. przemysłu Olivier Becht który spotyka się z przedstawicielami polskiego rządu, a także z przedstawicielami francuskich firm założonych w Polsce.

Becht odwiedził warszawski oddział Veolii, francuskiej grupy obecnej w Polsce od ponad 20 lat oraz rozmawiał z kilkoma polskimi inwestorami mającymi siedzibę we Francji; minister podkreślił, że przedstawiciele społeczności francuskiej w Polsce, podobnie jak ludność polska wykazała się niezwykłą mobilizacją w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy i organizowaniu ich wyjazdów do Francji – napisało francuskie MSZ.

Fot. Depositphotos

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.