• <
KONGSBERG_2023

Ekologia i ekonomia ramię w ramię. Niezwykły projekt Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie

24.08.2020 18:20 Źródło: Północna Izba Gospodarcza
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Ekologia i ekonomia ramię w ramię. Niezwykły projekt Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie

Partnerzy portalu

 Ekologia i ekonomia ramię w ramię. Niezwykły projekt Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl
źródło: Północna Izba Gospodarcza

Jak ważna w firmie jest ekologia i troska o wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii? Prowadzenie biznesu zgodnie z naturą to kaprys czy może czynnik, który przedkłada się także na ekonomiczne oszczędności? Te tematy, ale i całe mnóstwo innych, ważnych wątków związanych z prowadzeniem biznesu w naszym regionie oraz zrównoważoną gospodarką poruszymy podczas spotkania, które odbędzie się w Hotelu NOVOTEL 25 i 26 sierpnia. Północna Izba Gospodarcza zaprasza na konferencję „Zrównoważona gospodarka w Euroregionie Pomerania”. Zapisy na wydarzenie jeszcze trwają.

To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych w tym roku przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Łączymy tematy biznesu i ekologii, a wszystko po to, by szerzyć wśród naszych przedsiębiorców myśl, że prowadzenie działalności gospodarczej w zgodzie z naturą to podwójny zysk. Dbamy o planetę, ale i oszczędzamy środki finansowe. Jak to możliwe? O tym będziemy mówić podczas polsko-niemieckiej konferencji „Zrównoważona gospodarka w Euroregionie Pomerania”. Nie zabraknie lokalnych rozwiązań ze Szczecina, ale i przykładów jak biznes i ekologia idą w parze u naszych sąsiadów.

- Północna Izba Gospodarcza zawsze za wyzwanie stawiała sobie uświadamianie przedsiębiorców, że społecznie odpowiedzialny biznes, to działalność, która dba o swoje otoczenie. Informacje o degradacji środowiska, globalnym ociepleniu czy innych problemach natury to nie są już „informacje ze świata”, które nas nie dotyczą. Każdy człowiek powinien dbać o swoje otoczenie. Tylko poprzez samoświadomość i promocje ekologicznych postaw możemy doprowadzić do sytuacji, że degradacja ziemi będzie mniejsza. Konferencja „Zrównoważona gospodarka w Euroregionie Pomerania” to będzie dyskusja, ale i studium pewnych przypadków jak dbać o środowisko i łączyć ekologię i ekonomię – mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Jarosław Tarczyński.

- Założenie całego projektu to zacieśnianie współpracy polsko-niemieckiej. To wymiana doświadczeń gospodarczych i pokazanie spójności celów Polski i Niemiec, szczególnie na pograniczu. Partnerem konferencji jest IHK Ostbrandenburg. Mamy wspólne cele i nie oddzielamy się granicą, tylko zmierzamy do zacieśniania współpracy – mówi Klaudia Bonarska z Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.  – Naszym celem jest budowanie świadomości wśród przedsiębiorców i gospodarstw domowych. Będzie mowa zarówno o ekologicznym budownictwie, jak i o gospodarce odpadami czy o wykorzystywaniu alternatywnych źródeł energii. Będziemy doradzać jak uzyskać dofinansowanie i jak wdrażać zasady zrównoważonej gospodarki w swojej firmie – dodaje Paulina Wojtyczka z Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Izba już wcześniej brała udział w projektach proekologicznych. Obecna inicjatywa  jest kontynuacją międzynarodowej konferencji ekologicznej, która odbyła się dwa lata temu w Szczecinie w ramach projektu Cleantech International.

Aby wziąć w niej udział należy dokonać wcześniejszej rejestracji: https://app.evenea.pl/event/850976-12/

Harmonogram wydarzenia:

Dzień 1 [25.08.2020, wtorek]

09:30 Rejestracja uczestników
10:00 Powitanie
10:10 PANEL I: Główne problemy oraz perspektywy rozwoju w dziedzinie odnawialnych źródeł energii w Szczecinie
11:30 Przerwa kawowa
12:00 PANEL II: Wsparcie efektywności energetycznej i świadomości ekologicznej
13:30 Przerwa na lunch
14:30 PANEL III: Zrównoważone zarządzanie recyklingiem w warunkach gospodarki rynkowej
16:00 Zakończenie części konferencyjnej
18:00-20:00 Rejs statkiem po odrze i kolacja

Dzień 2 [26.08.2020, środa]

10:00 PANEL IV: Przykłady przedsiębiorstw ekologicznych i możliwości finansowania ekologicznych rozwiązań
12:00 Przerwa na lunch
14:00 Wizyta studyjna w nowo wybudowanym POSEJDONIE, który pod względem ekologicznych rozwiązań jest jednym z najnowocześniejszych budynków w Europie (Al. Niepodległości 60, Szczecin)
 
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.