• <
smartre_2023

W Tersan Shipyard zwodowano dwie jednostki dla Havila Voyages

PMK

09.09.2020 12:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki W Tersan Shipyard zwodowano dwie jednostki dla Havila Voyages

Partnerzy portalu

W Tersan Shipyard zwodowano dwie jednostki dla Havila Voyages - GospodarkaMorska.pl
Havila Kystruten

Pierwsze dwa nowe statki przybrzeżne Havila Voyages - Havila Castor i Havila Capella - zostały zwodowane w Tersan Shipyard w Turcji, pomimo opóźnień spowodowanych pandemią Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Aby sprostać wyzwaniom związanym z pandemią i przyspieszyć proces budowy, Stocznia Tersan kontynuowała budowę statków na lądzie dłużej niż zwykle, co pozwoliło zespołowi usprawnić kilka zadań.

- Oznacza to, że prace na statkach, które zostały zwodowane, są już zaawansowane w zakresie hydrauliki, maszyn, elektryczności, osprzętu i wyposażenia - powiedział Arild Myrvoll, dyrektor generalny Havila Voyages.

Pierwotnie statki miały rozpocząć służbę na trasie przybrzeżnej między Bergen i Kirkenes w Norwegii od 1 stycznia 2021 roku, jednak obecnie oczekuje się, że dostawa zostanie opóźniona do pierwszego kwartału 2021 roku. Chociaż Havila Voyages otrzymała zgodę na obsługę dwóch statków zastępczych. od 1 stycznia do czasu, gdy nowe jednostki będą gotowe do rozpoczęcia eksploatacji.

- Ale z przyjemnością zauważamy, że jest duże zainteresowanie Havila Voyages ze strony biur podróży i touroperatorów - powiedział Myrvoll. 

Będąc w eksploatacji, Havila Castor i Havila Capella będą najbardziej przyjaznymi dla środowiska statkami na trasie między Bergen a Kirkenes, z układami napędowymi zasilanymi LNG, które zmniejszą emisje dwutlenku węgla o 25 procent w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami napędowymi. Ponadto statki będą wyposażone w największe na świecie zestawy akumulatorów, które umożliwią im żeglowanie z zerową emisją nawet przez cztery godziny.

Statki będą miały również 179 przestronnych kabin i różne przestrzenie publiczne, wszystkie z wnętrzami zaprojektowanymi i wyposażonymi przez norweskie firmy.

- Chcemy zaprezentować to, co najlepsze w Norwegii - powiedział Myrvoll. 

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.