• <
Famor_1100x200_2022

Włochy: zamknięcie całej działalności produkcyjnej z wyjątkiem niezbędnej

ew

22.03.2020 08:49 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Włochy: zamknięcie całej działalności produkcyjnej z wyjątkiem niezbędnej

Partnerzy portalu

Włochy: zamknięcie całej działalności produkcyjnej z wyjątkiem niezbędnej - GospodarkaMorska.pl

Premier Włoch Giuseppe Conte w sobotę wieczorem ogłosił decyzję o wstrzymaniu na całym terytorium kraju wszelkiej działalności produkcyjnej , która nie jest niezbędna. To kolejny krok zaostrzający walkę z epidemią koronawirusa.

O kolejnym rozporządzeniu szef rządu poinformował w dniu, w którym bilans zmarłych osób zakażonych koronawirusem wzrósł o prawie 800 osób do 4825, a zachorowań o ponad 4800.

Ogłoszona decyzja oznacza zamknięcie w całych Włoszech wszystkich fabryk i zakładów produkcyjnych, które nie mają strategicznego znaczenia, niezbędnego dla funkcjonowania kraju.

W zeszłym tygodniu, włoska grupa Fincantieri zawiesiła działalność produkcyjną w stoczniach na dwa tygodnie jako środek zapobiegawczy mający na celu przeciwdziałanie potencjalnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że przerwa w produkcji może ulec wydłużeniu.

"To najtrudniejszy kryzys w naszym kraju w czasach powojennych"- podkreślił premier w wystąpieniu w telewizji i mediach społecznościowych.

Ponownie zaapelował do rodaków o przestrzeganie wszystkich reguł i kroków wprowadzonych przez władze podkreślając, że jest świadom wyrzeczeń.

"Musimy wytrzymać, bo tylko w ten sposób zdołamy uchronić siebie i wszystkich, których kochamy"- wyjaśnił Giuseppe Conte.

Zapewnił, że produkcja żywności i wszystkich niezbędnych artykułów będzie kontynuowana, a sklepy i apteki będą dalej otwarte. Zaapelował do Włochów o "maksymalny spokój".

"Nie ma powodu, by szturmować sklepy"- zaznaczył premier.

"Zwalniamy motor produkcyjny kraju, ale go nie zatrzymujemy" -powiedział. Jak podkreślił, wstrzymanie produkcji, która nie jest konieczna, ma ograniczyć szerzenie się wirusa.

"Mówię wszystkim: państwo jest"- powiedział szef rządu.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.