• <
nauta_2024

Wartsila wyposaży w silnik pierwszą na świecie dwupaliwową pogłębiarkę

12.08.2015 07:54 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wartsila wyposaży w silnik pierwszą na świecie dwupaliwową pogłębiarkę

Partnerzy portalu

Wartsila wyposaży w silnik pierwszą na świecie dwupaliwową pogłębiarkę - GospodarkaMorska.pl

Wartsila wywalczyła kolejne ważne i unikatowe zamówienie. Fiński koncern wyposaży bowiem w silnik pierwszą na świecie dwupaliwową pogłębiarkę “Scheldt River”. Jednostka powstaje w holenderskiej stoczni Royal IHC na zlecenie DEME Group.

104-metrowa jednostka będzie mogła się pochwalić ładownością 8 tys. m kw. Napędzać ją będą dwa urządzenia Wartsili: 12-cylindrowy oraz 9-cylindrowy silnik 34DF. Do tego Finowie wyposażą pogłębiarkę w śruby napędowe oraz opatentowany system magazynowania i zasilania gazem LNG.

- Nikt nie ma większego doświadczenia w konstrukcji silników dwupaliwowych niż my. To przesądziło o wygraniu przez naszą firmę tego kontraktu. Chcielibyśmy także pogratulować DEME Group, bo będą pierwszymi właścicielami dwupaliwowej pogłębiarki – powiedział Lars Anderson, wiceprezydent Wartsila Marine Solutions.

- Wpływ na środowisko jest bardzo ważny dla każdego armatora obecnie. Dlatego chętnie skorzystamy z technologii LNG, która wyznacza nowe standardy w redukcji emisji zanieczyszczeń – powiedział Jan Gabriel z DEME.

To drugi w krótkim czasie w Wartsili kontrakt na konstrukcję silnika dla pogłębiarki. Finowie zainstalują swoje silniki i urządzenia pomocnicze na największej na świecie pogłębiarce, budowanej dla China Communication Construction Company (CCCC). Rekordowy statek powstaje w chińskiej stoczni Shanghai Zhenhua Heavy Industries i ma być ukończony w październiku 2017 roku.

140-metrowa jednostka o zasięgu pogłębiania do 35 metrów będzie wyposażona w głowicę tnącą, a jej pompa ma mieć moc aż do 7,5 tys. kW. To wręcz astronomiczny wynik w tej klasie jednostek. Dla porównania: statek Tian Jing Hao, trzecia największa na świecie pogłębiarka ma moc tylko 4,2 tys. kW.

Udział Wartsili w powstaniu tej jednostki to opracowanie trzech 16-cylindrowych silników oraz interfejsu CBM pozwalającego nimi zarządzać. System CBM monitoruje na bieżąco pracę silników i reguluje między innymi temperaturę. Pozwoli to obniżyć konsumpcję paliwa.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.