• <
nauta_2024

Q-LNG odbierze swoją pierwszą nową jednostkę

PMK

17.06.2020 21:10 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Q-LNG odbierze swoją pierwszą nową jednostkę - GospodarkaMorska.pl

Amerykańska prywatna firma Quality Liquefied Natural Gas Transport (Q-LNG) ma odebrać pierwszy nowy statek od stoczniowca VT Halter Marine.

Firma z Nowego Orleanu, której właścicielem jest Shane Guidry, prezes Harvey Gulf International Marine, spodziewa się odebrać Q-LNG 4000 LNG ATB w ciągu kilku tygodni.

Po oddaniu do użytku statek o pojemności 4000 m3 stanie się pierwszym przybrzeżnym holownikiem przegubowym i barką LNG w Ameryce. Zasadniczo jest to zbiornik bunkrujący LNG, ale może być również używany jako mały tankowiec.

VT Halter Marine w Pascagoula zwodował statek w październiku.

Statek jest długoterminowo wyczarterowany przez koncern Shell, który wykorzysta go głównie do bunkrowania statków napędzanych LNG zawijających do różnych portów na Florydzie.

Statki te obejmują dwa nowe wycieczkowce Carnival Cruise Line oraz duet jednostek Siem Car wyczarterowany przez niemieckiego Volkswagena.

Warto wspomnieć, że Q-LNG uzyskała na początku tego roku zgodę amerykańskiej straży przybrzeżnej na kontynuację budowy dwóch wariantów swojego projektu.

Obydwie konstrukcje, każda dla holownika przegubowego i barki o pojemności 5400 m3 i 8 000 m3, są odmianami obecnego projektu ATB o pojemności 4000 m3.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.