• <
gryfia_70lat

Położono stępkę pod nowy wycieczkowiec dla Holland America Line

PMK

21.11.2019 21:40 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Położono stępkę pod nowy wycieczkowiec dla Holland America Line

Partnerzy portalu

Położono stępkę pod nowy wycieczkowiec dla Holland America Line - GospodarkaMorska.pl

We włoskiej stoczni Fincantieri położono stępkę pod nowy wycieczkowiec klasy Pinnacle dla armatora Holland America Line. Pierwszy blok jednostki o nazwie Ryndam ma 14 metrów długości i waży 500 ton.

Jest to środkowa część statku, której dostawę zaplanowano na 2021 roku. Cięcie stali dla Ryndam, oznaczające oficjalny początek procesu budowy, odbyło się 13 marca 2019 r.

Podobnie jak siostrzane statki Koningsdam i Nieuw Statendam, Ryndam będzie miał tonaż 99 800 ton brutto, prawie 300 metrów długości, i pomieści 2 668 pasażerów na pokładzie w 1340 kabinach.

Konstruktor powiedział, że technologia statku ma na celu optymalizację efektywności energetycznej i minimalizację wpływu na środowisko.

Ostatnio Fincantieri podpisało list intencyjny z francuskim armatorem Ponant w sprawie zaprojektowania i budowy dwóch luksusowych wycieczkowców ekspedycyjnych nowej generacji. Umowa jest warta 300 mln euro i zawiera opcję budowy kolejnej jednostki.

Wycieczkowce, które zostaną dostarczone w 2022 roku, będą stanowić ewolucję jednostek klasy Ponant Explorer. Będą one eksploatowane na obszarach południowego Pacyfiku dla marki Paul Gauguin Cruises wraz ze statkiem wycieczkowym Paul Gauguin, który został niedawno przejęty przez Ponanta.

Fincantieri potwierdził, że umowa zostanie sfinalizowana po spełnieniu warunków technicznych i finansowych.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.