• <

Podróż takim jachtem to spełnienie marzeń wielu osób. Luksusowe jednostki powstają w Gdańsku (foto,wideo)

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Podróż takim jachtem to spełnienie marzeń wielu osób. Luksusowe jednostki powstają w Gdańsku (foto,wideo)
Podróż takim jachtem to spełnienie marzeń wielu osób. Luksusowe jednostki powstają w Gdańsku (foto,wideo) - GospodarkaMorska.pl

Patrycja Cybulska

13.12.2016 Źródło: własne

Piękna, nowoczesna i bardzo luksusowa. Tak wygląda Athena – pierwszy jacht z serii Sunreef Supreme 68 Power, stworzony przez gdańską stocznię Sunreef Yachts. W tym roku ten model został nagrodzony statuetką World Yacht Trophies na festiwalu jachtowym w Cannes (Cannes Yachting Festival) za aranżację wnętrz.

Ten jacht zawiera przede wszystkim dużą kabinę właścicielską, poza tym dwie kabiny gościnne oraz jedną kabinę VIP-owską. Do tego w lewym pływaku znajdują się w pełni wyposażona kuchnia oraz kwatera załogi – mówi Artur Połoczański, specjalista ds. PR i Marketingu w Sunreef Yachts.

Jednostka ma 20,45 m długości, 10,51 m szerokości oraz 1,85 m zanurzenia. Wyposażona jest w dwa silniki o mocy 800 KM. Pojemność zbiorników paliwa to 7 000 l. Jacht jest kontynuacją wizji Sunreef Supreme, skupiającej się na innowacyjnych rozwiązaniach oraz komforcie na pokładzie. Athena wyposażona jest ponadto w napęd VOLVO IPS 1050, który pozwala na niezwykłą łatwość manewrowania.

Podróż jak w bajce

Sunreef Supreme 68 Athena to prywatny superjacht z przestrzenią życiową wynoszącą ponad 300 m2. Jej architektura i pomysł nadbudowy pozwoliły na uzyskanie pokładu słonecznego oraz olbrzymiego salonu. Od podłogi do sufitu otoczony jest on przeszkleniami, a rozkładane drzwi jeszcze powiększają tę ogromną przestrzeń.

Wnętrze jachtu zostało zaprojektowane zgodnie z oczekiwaniami właściciela. Razem z architektami firmy uczestniczył w planowaniu kabin i wykończeń. I tak jest w przypadku każdego nowo powstającego modelu tej jednostki. A zatem w salonie przeplatają się akcenty lśniącej bieli, jasnego dębu oraz wytłaczanej skóry. Na podłodze leży dywan, wykonany przez stoczniowy warsztat, a  wygodne sofy umieszczone są naprzeciwko 65'' telewizora. Dodatkowo, w salonie znajduje się także pokryty onyksem podświetlany bar.

Widok z kabiny właścicielskiej zapiera dech w piersiach. Wyposażona jest w wygodne łóżko, obszerną łazienkę oraz bezpośrednio połączona z tarasem z materacami i jacuzzi.

W dziobowej części lewego kadłuba jachtu znajduje się luksusowa kabina dla gości z obszerną łazienką. Podobnie jest w prawym kadłubie. Tam dodatkowo umiejscowiona została także kabina VIP z garderobą, sofą i wygodnym łóżkiem.

W kuchni, oprócz sprzętu umożliwiającego przygotowanie nawet najbardziej wykwintnych posiłków, znajduje się również winda do serwowania posiłków, zarówno na poziomie salonu, jak i górnego pokładu.

Na pokładzie słonecznym jednostki zamontowano zraszacze mgiełkowe, bar, grill i duży stół.

Innowacyjne rozwiązania

Elementem wyróżniającym ten jacht jest zewnętrzny garaż rufowy, w którym bez problemu zmieszczą się ponton o długości 5 m, skuter wodny i sprzęt do nurkowania. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, zastosowane w jednostce tego rozmiaru. Po rozłożeniu klapa garażowa zamienia się w platformę relaksacyjną, umożliwiającą łatwiejszy dostęp do wody podczas uprawiania sportów wodnych. Takie rozwiązanie występuje we wszystkich jachtach z serii Sunreef Supreme 68.

To model dedykowany miłośnikom wypoczynku oraz sportów wodnych. Doskonałe miejsce dla osób, które kładą nacisk na przestrzeń oraz traktują jacht jak drugi dom – mówi Połoczański.

Sunreef Supreme 68 powstaje od pół roku do siedmiu miesięcy, w zależności od wybranych przez właściciela rozwiązań. Cena takiego jachtu sięga od 3 mln euro w górę.

Popularność modelu Sunreef Supreme 68 rośnie w niesamowitym tempie. Od momentu jego premiery w Singapurze w kwietniu tego roku, zamówienia do stoczni Sunreef Yachts spływają praktycznie z całego świata: z Europy, Bliskiego Wschodu, Dalekiego Wschodu, Afryki i Polski.

Sunreef Supreme 68 – wyzwanie rzucone światowym producentom luksusowych jachtów.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31251,00 $ tona -6,49% 13 maj
 Cynk 2891,00 $ tona -3,12% 13 maj
 Aluminium 2422,00 $ tona -2,10% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.