• <
Famor_1100x200_2022

PIL dąży do odłożenia spłaty zadłużenia, rozpoczyna rozmowy inwestycyjne z jednostką Tamasek

sons/offshore-energy

27.05.2020 09:58 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki PIL dąży do odłożenia spłaty zadłużenia, rozpoczyna rozmowy inwestycyjne z jednostką Tamasek

Partnerzy portalu

PIL dąży do odłożenia spłaty zadłużenia, rozpoczyna rozmowy inwestycyjne z jednostką Tamasek - GospodarkaMorska.pl

Pacific International Lines (PIL), notowana na giełdzie w Singapurze, rozpoczęła rozmowy ze swoimi pożyczkodawcami na temat planu zmiany profilu długu. Działanie ma na celu złagodzenie obciążeń finansowych związanych z działalnością firmy, poważnie dotkniętej pandemią COVID-19.

Firma od dłuższego czasu realizuje misję redukcji kosztów, w ramach której ogłaszają kilka sprzedaży statków i racjonalizację oferty usług.

Jednak jak mówi PIL, pomimo tych wysiłków „uporczywa pandemia COVID-19 spowodowała pogorszenie sytuacji w ciągu ostatniego miesiąca”.

PIL ujawniło w zgłoszeniu giełdowym, że uzyskało zasadniczo zgodę większości pożyczkodawców finansowych, odpowiadających za 97,6% zadłużenia spółki, na odroczenie spłaty długu i odsetek do 31 grudnia 2020 r. oraz formalne zawieszenie działań egzekucyjnych do końca 2020 r. lub do osiągnięcia formalnej umowy w sprawie spłaty długu.

Trwają rozmowy z pozostałymi pożyczkodawcami, którzy stanowią 2,4% zadłużenia spółki. Jeden z pożyczkodawców wysłał do PIL list w dniu 11 maja 2020 r., domagając się spłaty 12 mln USD w ciągu 10 dni roboczych.

Co więcej, firma stwierdziła, że ​​może spłacić główną kwotę 60 mln dolarów singapurskich (42,37 mln USD) obligacji, które będą spłacane w tym roku.

Oprócz tego PIL ujawniło, że zawarło umowę z Heliconia Capital Management Pte, firmą inwestycyjną należącą do Temasek Holdings, w związku z potencjalną inwestycją.

Evercore Asia (Singapur) Pte, który doradza PIL w kwestii alternatywnych źródeł kapitału, prowadzi rozmowy z Heliconią.

PIL poinformowało, że rozmowy są w fazie wstępnej i nie ma na razie żadnych gwarancji, że umowa zostanie zawarta.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.