• <
BOTA_2023

Obstawiają termin zakończenia budowy portu rybackiego w Ustce

04.08.2015 10:49 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Obstawiają termin zakończenia budowy portu rybackiego w Ustce

Partnerzy portalu

Obstawiają termin zakończenia budowy portu rybackiego w Ustce - GospodarkaMorska.pl

Analitycy firmy bukmacherskiej STS typują termin zakończenia budowy portu rybackiego w Ustce. Przewidują, że nie uda się zakończyć prac budowlanych do końca sierpnia 2015 roku. Kurs na TAK wynosi 4.55, a na NIE 1.12, co oznacza, że za każde postawione 100 złotych na TAK w razie gdyby prace zakończyły się w tym terminie, można wzbogacić się o 400,4 złotych.

Przypomnijmy, że inwestycja powinna być ukończona 28 maja, ale już wiadomo, że będzie gotowa najwcześniej za 3 miesiące. Zdaniem bukmacherów prace zakończą się do 31 września 2015 roku. W tym przypadku kurs na TAK wynosi 1.10, a na NIE 4.90.  

Miejsce cumowania kutrów powstaje w zachodniej części portu morskiego w Ustce przy nabrzeżu helskim. Basen będzie połączony wejściem z basenem węglowym. To tereny zarządzane przez spółkę miejską Zarząd Portu Morskiego w Ustce.

- Budowa basenu portowego jest dla nas niezmiernie istotna. To długo wyczekiwana inwestycja, głównie przez rybaków. Ich statki to ponad trzy czwarte wszystkich dokujących w naszym porcie jednostek. Dlatego nowe, bezpieczne miejsce do cumowania jest dla nich bardzo ważne. Mamy nadzieję, że budowa jak najszybciej się zakończy - powiedział Maciej Karaś, prezes Portu Morskiego w Ustce.

Powodem opóźnienia w inwestycji jest opóźnienie w przekazaniu placu budowy przez poprzednie władze kurortu. Zamiast na początku czerwca przekazano go dopiero 5 grudnia. Swoich obaw o przyszłość inwestycji nie kryje burmistrz Ustki – Jacek Graczyk. Twierdzi, że poprzednie władze źle sporządziły umowę, która daje wykonawcy inwestycji 11 miesięcy na jej wykończenie od czasu przekazania terenu pod budowę. Obecnie więc miasto nie ma żadnej formy nacisku na wykonawcę.

Prace przy basenie idą pełną parą, ale do ich końca jeszcze daleko. Na budowie widać kilkudziesięciu robotników i ciężki sprzęt. Teraz trwa wyścig z czasem. Jeżeli miastu nie uda się ukończyć i rozliczyć inwestycji do końca września, przepadnie 13 mln zł dotacji z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich” 2007-2013.

Dziękujemy za wysłane grafiki.