sons/offshore-energy
Norweski rząd przeznaczył 25 milionów NOK (ok. 1,3 miliona EUR) na projekt w branży morskiej energetyki wiatrowej i utworzenie centrum badań nad energią odnawialną.
Zaproponowano 15 milionów NOK (około 1,4 miliona EUR) na nowe centrum badawcze w dziedzinie energii odnawialnej, które skupi się przede wszystkim na wyzwaniach w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.
„Nowe centrum badawcze zgromadzi najlepszych w branży, instytutach i środowiskach akademickich, aby stawić czoła różnym wyzwaniom, związanym z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Norwegii” - powiedziała Minister Ropy i Energii Tina Bru.
Dodatkowe 10 mln NOK (około 926 000 EUR), przydzielone przez Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii, będzie wspierać rozwój łańcuchów dostaw i modeli dostaw dla morskiej energii wiatrowej.
„Pomoże to uruchomić większy projekt, mający na celu zacieśnienie współpracy przemysłowej oraz opracowanie łańcuchów dostaw i modeli dostaw, dostosowanych do szybko rozwijającego się rynku”, powiedziała minister Bru.
Projekt jest prowadzony przez Norsk Industri. Prace będą opierać się między innymi na wiedzy i dobrze funkcjonujących modelach współpracy, opracowanych w ciągu dziesięcioleci operacji naftowych i gazowych - zgodnie z komunikatem prasowym rządu Norwegii.
Finansowanie rządu w sektorze morskiej energetyki wiatrowej ogłoszono dzisiaj (29 maja) w ramach proponowanych środków ekonomicznych, mających na celu wzmocnienie norweskich firm i miejsc pracy oraz przyczynienie się do ekologicznej restrukturyzacji.
UNCTAD wzywa do dekarbonizacji żeglugi. Ponad 100 tys. statków do wymiany i modernizacji
MacGregor dostarczy sprzęt RoRo dla pierwszego statku typu PCTC zasilanego metanolem
Shell zakończył bunkrowanie pierwszego statku wycieczkowego LNG w Gibraltarze
59 statków floty offshore od Rawabi Vallianz Offshore Services otrzyma systemy dynamicznego pozycjonowania Praxis
CMA CGM zamawia osiem dodatkowych kontenerowców napędzanych metanolem
Słabe frachty i czartery powodują konkurencję pomiędzy różnymi segmentami żeglugi. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 33 – 37/2023)