• <

Norweski rząd wspiera morską energię wiatrową

sons/offshore-energy

29.05.2020 13:39 Źródło: offshore-energy.biz

Partnerzy portalu

Norweski rząd wspiera morską energię wiatrową - GospodarkaMorska.pl

Norweski rząd przeznaczył 25 milionów NOK (ok. 1,3 miliona EUR) na projekt w branży morskiej energetyki wiatrowej i utworzenie centrum badań nad energią odnawialną.

Zaproponowano 15 milionów NOK (około 1,4 miliona EUR) na nowe centrum badawcze w dziedzinie energii odnawialnej, które skupi się przede wszystkim na wyzwaniach w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

„Nowe centrum badawcze zgromadzi najlepszych w branży, instytutach i środowiskach akademickich, aby stawić czoła różnym wyzwaniom, związanym z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Norwegii” - powiedziała Minister Ropy i Energii Tina Bru.

Dodatkowe 10 mln NOK (około 926 000 EUR), przydzielone przez Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii, będzie wspierać rozwój łańcuchów dostaw i modeli dostaw dla morskiej energii wiatrowej.

„Pomoże to uruchomić większy projekt, mający na celu zacieśnienie współpracy przemysłowej oraz opracowanie łańcuchów dostaw i modeli dostaw, dostosowanych do szybko rozwijającego się rynku”, powiedziała minister Bru.

Projekt jest prowadzony przez Norsk Industri. Prace będą opierać się między innymi na wiedzy i dobrze funkcjonujących modelach współpracy, opracowanych w ciągu dziesięcioleci operacji naftowych i gazowych - zgodnie z komunikatem prasowym rządu Norwegii.

Finansowanie rządu w sektorze morskiej energetyki wiatrowej ogłoszono dzisiaj (29 maja) w ramach proponowanych środków ekonomicznych, mających na celu wzmocnienie norweskich firm i miejsc pracy oraz przyczynienie się do ekologicznej restrukturyzacji.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.