• <
Famor_1100x200_2022

Niemiecki potentat stoczniowy MV WERFTEN zamyka wszystkie zakłady na 4 tygodnie

gm24

21.03.2020 12:05 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Niemiecki potentat stoczniowy MV WERFTEN zamyka wszystkie zakłady na 4 tygodnie

Partnerzy portalu

Niemiecki potentat stoczniowy MV WERFTEN zamyka wszystkie zakłady na 4 tygodnie - GospodarkaMorska.pl

Niemiecka grupa stoczniowa MV WERFTEN podjęła decyzję o zamknięciu wszystkich swoich zakładów w Niemczech na okres 4 tygodni, w związku z epidemią koronawirusa. To zła informacja dla polskich koopernatów i podwykonawców. Informacja jest nieoficjalna ale potwierdzona przez naszych informatorów.

Decyzja dotyczy wszystkich zakładów grupy MV WERFTEN w Niemczech czyli Stoczni Wiesmar, Stoczni Rostock oraz Stoczni Stralsund. Zamknięcie stoczni to zła informacja dla przemysłu stoczniowego oraz wielu kooperantów i podwykonawców stoczni MV, również z Polski. Wiele polskich firm zaangażowanych jest, jako podwykonawcy, dostawcy i serwisanci, w projekty realizowane w stoczniach grupy MV WERFTEN. W piątek wszyscy podwykonawcy pracujący w stoczniach MV zostali odesłani do domu.

Według nieoficjalnych informacji początkowo miały zostać zamknięte stocznie w Rostocku i Stralsundzie a Stocznia Wiesmar miała kontynuować pracę. Ostatecznie podjęto jednak decyzje o zamknięciu wszystkich zakładów. Wszyscy wracający do domów pracownicy z Polski zostaną objęci 2-tygodniową kwarantanną.

Zamknięcie stoczni było wynikiem kwestii bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz ogromnych ograniczeń w dostawach.

MV WERFTEN to grupa stoczniowa powstała na fundamentach 75-letnich hanzeatyckich tradycji stoczniowych. Od 2016 roku stocznie w Wismarze, Rostocku i Stralsundzie tworzą światową markę „made in MV” specjalizującą się w budowie wielkich wycieczkowców i luksusowych megajachtów. W 2017 roku grupa MV dostarczyła pierwsze luksusowe statki wycieczkowe, dwa kolejne w 2018 roku. Kolejne dwa statki wycieczkowe klasy globalnej i flagowiec klasy Endeavour są obecnie w budowie. Grupa zatrudnia 3000 pracowników oraz kooperuje z setkami podwykonawców z całej Europy i ze Świata, wielu z nich to firmy z Polski.

Według najnowszych danych z niemieckiech ministerstw zdrowia poszczególnych landów, w Niemczech obecnie stwierdzono już 20 tysięcy przypadków koronawirusa. Zmarło 68 zakażonych nim osób.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.