• <
SAR_2022

Kitesurfer wpadł do morza ok. 500 m od brzegu, został uratowany

ew

21.03.2020 13:12 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kitesurfer wpadł do morza ok. 500 m od brzegu, został uratowany

Partnerzy portalu

Kitesurfer wpadł do morza ok. 500 m od brzegu, został uratowany - GospodarkaMorska.pl

W sobotę ok. 500 m od brzegu, na wysokości Dziwnowa, do Bałtyku wpadł kitesurfer. Mężczyzna w stanie ogólnym dobrym, lecz wyziębiony, został przekazany ratownikom medycznym – powiedział PAP rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Strażacy i służby ratownictwa zostały wezwane na pomoc kitesurferowi, który ok. godz. 11.00 wpadł do morza ok. 500 m od brzegu i samodzielnie nie mógł wydostać się z wody. Mężczyzna prawdopodobnie podczas wypadku nie był sam, bo gdy służby przybyły na miejsce, w utrzymywaniu na wodzie pomagały mu już dwie postronne osoby.

Jak poinformował PAP rzecznik MSPiR Rafał Goeck, "tej trójce jakoś udało się dopłynąć do brzegu i z niego podjęli poszkodowanego już strażacy". Mężczyzna był już na brzegu, gdy z Dziwnowa do miejsca zdarzenia dopłynął statek ratowniczy Cyklon.

"W stanie ogólnym dobrym, lecz wyziębiony i wystraszony, został już przekazany do zespołu ratownictwa karetki pogotowia" – powiedział Goeck.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.