• <
kongsberg_mega_2020

Specjalne procedury bezpieczeństwa na platformach Lotos Petrobaltic w związku z epidemią koronawirusa

Strona główna Stocznie, offshore Specjalne procedury bezpieczeństwa na platformach Lotos Petrobaltic w związku z epidemią koronawirusa
Specjalne procedury bezpieczeństwa na platformach Lotos Petrobaltic w związku z epidemią koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

mb/ew

16.03.2020 Źródło: własne

Na platformach spółki Petrobaltic tj. Baltic Beta, Lotos Petrobaltic, Petrobaltic, PG-1 i Petro Giant, wdrożono specjalne procedury związane z epidemią koronawirusa. Pracownicy są badani zarówno przed wylotem na platformę, jak i przed powrotem na ląd. Części szpitalne, gdzie dyżurują lekarze, funkcjonuje całą noc. Do dyspozycji jest również izolatka z odrębnym obiegiem powietrza.
 
Grupa Lotos zajmuje się wydobyciem węglowodorów w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Eksploatuje także złoża ropy naftowej i gazu ziemnego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym oraz na terytorium Litwy.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 spółka Lotos Petrobaltic wprowadziła  środki zabezpieczające m.in badanie temperatury ciała. Każdy pracownik musi zgłaszać wszystkie wyjazdy zagraniczne odbyte w ciągu ostatnich 14 dni, szczególnie przebywanie na terenie krajów, w których występuje ognisko zarażenia koronawirusem.. Na lotniskach i w bazach lądowych czekają ulotki informacyjne, maseczki i środki dezynfekujące.

Jak powiedział nam Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy grupy LOTOS: "W spółce funkcjonuje Zespół Kryzysowy, który odbywa regularne spotkania i wypracowuje bieżące wytyczne oraz monitoruje sytuację i w razie potrzeby wdraża odpowiednie środki zaradcze. (...) Górnicy morscy transportowani na platformy śmigłowcem z lotniska w Gdańsku otrzymują środki odkażające do rąk, maseczki oraz ulotki informacyjne. Na terenie bazy lądowej zapewniono środki odkażające we wszystkich budynkach. Wszystkie platformy zostały zaopatrzone w dodatkowe środki dezynfekujące i ochrony indywidualnej oraz termometry.  Spółka prowadzi akcję informacyjną dla pracowników dot. zasad zapobiegania zakażeniom oraz tego, jak można ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa, zachowując środki ostrożności (maile, plakaty, ulotki). Pracownicy platform na porannych odprawach, przed lotami, informowani są na temat wdrożonych dodatkowych środków zabezpieczających".
 
Sytuacja pracowników Lotos Exploration & Production Norge AS jest nieco inna. Norweska spółka Lotosu  nie ma pracowników na morzu i wszyscy pracują zdalnie z domu. Biuro w Stavanger zostało zamknięte na minimum dwa tygodnie.
 
LOTOS Petrobaltic wraz ze swoimi spółkami zależnymi koncentruje się na działalności operacyjno-serwisowej w obszarze bałtyckim, tj.: eksploatacji złoża B3, zagospodarowaniu złoża B8, w celu uruchomienia pełnej produkcji, realizacji projektów poszukiwawczych na Morzu Bałtyckim oraz koncesjach lądowych w Polsce. Równolegle spółka rozwija swoje kompetencje inżyniersko-wykonawczo-projektowe dla sektora offshore, docelowo z możliwością świadczenia usług poza Grupą LOTOS.

LOTOS Petrobaltic funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej LOTOS, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.