• <
premium

Dane kontaktowe

 • Adres: 80-958 Gdańsk, Stary Dwór 9
 • Telefon: 58 301 30 61 do 69
 • Fax: 58 301 43 11
 • E-mail: petrobaltic@lotospetrobaltic.pl

Udostępnij

LOTOS Petrobaltic to jedyne polskie przedsiębiorstwo górnicze zajmujące się poszukiwaniem i eksploatacją złóż ropy i gazu na polskim szelfie Morza Bałtyckiego oraz kompleksową obsługą logistyczną offshore, obsługą badań morza oraz zarządzaniem flotą.

Koncesje LOTOS Petrobalticu na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego obejmują trzy obszary o łącznej powierzchni 3177 kilometrów kwadratowych. Leżą one we wschodniej części terytorium morskiego RP. Spółka LOTOS Petrobaltic oraz jej spółka zależna mają też dwie koncesje na wydobywanie kopalin ze złóż B3 i B8, które są aktualnie eksploatowane. W 2019 roku wydobycie węglowodorów przez LOTOS Petrobaltic S.A. utrzymywało się na poziomie 4 575 boe/d (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej na dzień).


Filmy

 • Bazalt II to kolejna jednostka we flocie LOTOS Petrobaltic. Przypłynęła do Polski w kwietniu z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie pracowała przy projektach offshore. Mieliśmy okazję wejść na pokład statku.

 • Pod znakiem morskiej energetyki wiatrowej upłynął drugi dzień targów morskich Baltexpo 2021. Prelegenci rozmawiali na temat roli farm w rozwoju polskiej gospodarki, statkach instalacyjnych - ich projektach i samej budowie. Nie zabrakło dyskusji na temat dekarbonizacji żeglugi, nowych technologii, a także przemian infrastrukturalnych obejmujących porty morskie i inwestycji z tym związanych. Paneliści debatowali również o finasowaniu i milionowych projektach. 

 • „Morskie farmy wiatrowe to tort wielkości 150 mld złotych i nikt nam w przyszłości nie wybaczy, jeśli nie wykorzystamy tego potencjalnego koła zamachowego dla polskiej gospodarki” - mówi Grzegorz Strzelczyk, prezes Lotos Petrobaltic. W naszym wywiadzie rozmawiamy o przyszłości energetyki, potencjale polskich stoczni i planowanych inwestycjach.

  Morscy górnicy naftowi - czyli kto?

  Lotos Petrobaltic to pewnego rodzaju ewenement tutaj na wybrzeżu. Jesteśmy górnikami morskimi, to znaczy wydobywamy kopalinę w postaci ropy naftowej i gazu ziemnego spod dna  Morza Bałtyckiego. Wydobywamy to czarne złoto, lub jeśli mam być bardziej precyzyjny – szare, bo czarne jest zarezerwowane dla węgla.
  Lotos Petrobaltic to pierwszy – i po 30 latach wciąż jest jedyny – polski podmiot operujący w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego.

 • Platforma Petrobaltic Morskim Centrum Produkcyjnym. Wkrótce opuści Gdańsk

 • Przebudowana platforma Petrobaltic opuściła Gdańsk

 • GIANT – największa platforma LOTOS Petrobaltic – jest już w Porcie Gdańsk

Opis dodatkowy

platformy, działalność wydobywcza, offshore, poszukiwanie złóż ropy naftowej, poszukiwanie złóż gazu, obsługa logistyczna offshore, petrobaltic, transport ładunków dla zabezpieczania działalności platform wiertniczych, holowanie platform, transfer personelu specjalistycznego , dyżury ratownicze przy platformach, transport paliwa i towarów na potrzeby platform, ochrona środowiska morskiego przed zanieczyszczeniami ropą

Dziękujemy za wysłane grafiki.