• <

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już w najbliższą niedzielę. Wezmą w nich udział również pracownicy platform na Bałtyku

07.06.2024 12:15 Źródło: LOTOS Petrobaltic S.A.
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już w najbliższą niedzielę. Wezmą w nich udział również pracownicy platform na Bałtyku

Partnerzy portalu

Fot. LOTOS Petrobaltic S.A.

Na czterech polskich platformach wydobywczych i wiertniczych, należących do spółki LOTOS Petrobaltic S.A. z Grupy Orlen będzie można oddać głos w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca.

W wykazie obwodów głosowania znalazły się 4 platformy: BALTIC BETA, LOTOS PETROBALTIC, PETROBALTIC oraz PETRO GIANT oraz trzy statki. Dwa z nich należą do Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Dar Młodzieży i Horyzont II, a jednostka Oceanograf to statek Uniwersytetu Gdańskiego.

Lokal wyborczy na platformach jest zorganizowany w sali rekreacyjnej lub konferencyjnej. Znajdują się tam: opieczętowana urna, flagi narodowe, Godło RP oraz miejsce dla pięcioosobowej Komisji Wyborczej, powołanej spośród pracowników danej platformy - mówi Agnieszka Kmiecik z Biura Zarządu LOTOS Petrobaltic, która pełni jednocześnie funkcję pełnomocnika arytmetycznego Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie.

Lokal wyborczy jest dostępny w takich samych godzinach jak na lądzie, a po zakończeniu głosowania i podliczeniu głosów protokoły są wprowadzane do elektronicznego systemu wsparcia organów wyborczych i wysyłane drogą elektroniczną, gdzie czekają na zatwierdzenie. Obwodom, które zostały utworzone na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 29 maja, nadano numery od 1000 do 1006. Obwody na statkach/platformach podlegają pod okręg Warszawa Śródmieście, a wyborcy głosują na kandydatów z okręgu wyborczego nr 4. Do głosowania na statkach i platformach uprawionych jest 288 osób.

LOTOS Petrobaltic S.A. z Grupy ORLEN to jedyne polskie przedsiębiorstwo górnicze, zajmujące się poszukiwaniem i eksploatacją złóż ropy i gazu na polskim szelfie Morza Bałtyckiego, kompleksową obsługą logistyczną offshore, badaniami dna morza oraz zarządzaniem flotą. Spółka jest armatorem oraz operatorem platform wiertniczych i centrów produkcyjnych, a także floty statków specjalistycznych. LOTOS Petrobaltic rozwija także nowe kierunki działalności związane z morską energetyka wiatrową, CCS oraz projektami wodorowymi.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.