• <

Koreańska stocznia stawia na innowacje w budowie statków

PMK

07.05.2018 16:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Koreańska stocznia stawia na innowacje w budowie statków

Partnerzy portalu

Koreańska stocznia stawia na innowacje w budowie statków - GospodarkaMorska.pl

Południowokoreańska stocznia Hyundai Heavy Industries ujawniła swój zamiar rozpoczęcia korzystania z robotów do budowy statków w celu poprawy wydajności i obniżenia kosztów.

Ten ruch to efekt całorocznych testów systemów robotycznych, które firma przeprowadziła w swojej stoczni w Ulsanie.

Według HHI, system robotyczny, który opiera się na koncepcji internetu rzeczy i technologiach automatyzacji, potrafi automatycznie kształtować powierzchnię statku.

Wyposażony w indukcyjny system grzewczy o wysokiej częstotliwości i ramię wielozłączowe, system ma trzykrotnie zwiększyć wydajność, poprawić jakość produktu końcowego i uzyskać oszczędności rzędu około 10 miliardów KRW rocznie.

HHI zdobyła w zesżzym roku roku zamówienia na ponad 30 jednostek, to zaledwie 1/3 kontraktów, które zakład planował zdobyć. Władze stoczni przyznały, że jeżeli sytuacja się nie poprawi będą zmuszeni zamknąć wszystkie zakłady koncernu w ciągu 8 następnych miesięcy.

Obecnie koncern ma portfelu zamówienia na 75 statków, które zostaną zbudowane w ciągu najbliższych 8 miesięcy. Dodatkowym obciążeniem jest fakt, że ceny nowych statków spadły w tym roku prawie o połowę.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.