• <
Baltexpo2023_duży

Hyundai Heavy łączy przemysł stoczniowy i offshore, aby przetrwać kryzys

sons/offshore-energy

24.06.2020 13:25 Źródło: -inne-
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Hyundai Heavy łączy przemysł stoczniowy i offshore, aby przetrwać kryzys

Partnerzy portalu

Hyundai Heavy łączy przemysł stoczniowy i offshore, aby przetrwać kryzys - GospodarkaMorska.pl

Hyundai Heavy Industries (HHI), największa na świecie firma stoczniowa, postanowił zintegrować swoje działy przemysłu stoczniowego i offshore i zmniejszyć działalność o około 20 procent.

HHI poinformował w oświadczeniu, że plan reorganizacji zostanie wdrożony od 1 lipca 2020 r.

Jak wyjaśniono, pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na działalność HHI, zmuszając stocznię do znalezienia sposobów na przezwyciężenie kryzysu. Zdaniem spółki, reorganizacja pomoże HHI poprawić wydajność i zapewnić konkurencyjność.

„Obecnie przetrwanie kryzysu jest priorytetem, dlatego też wykorzystamy wszystkie nasze możliwości i skoncentrujemy wysiłki na osiągnięciu celów naszego zarządu w tym roku” - powiedział urzędnik z HHI.

HHI zamierza w szczególności przenieść pracowników z działu offshore do działu statków handlowych i wykorzystać puste obszary placu budowy zakładu offshore do budowy statków handlowych, takich jak tankowce LNG - jak podał Business Korea.

Ponadto, integrując podobne działy, HHI planuje zmiejszyć swoją organizację o 20 procent. Spowoduje to również zmniejszenie liczby członków kierownictwa HHI.

Spowolnienie w światowej gospodarce znacznie zmniejszyło popyt na nowe statki. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku trzech największych stoczniowców w Korei Południowej odnotowało gwałtowny spadek ogólnej liczby nowych zamówień w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Dzieje się tak pomimo faktu, że koreańscy stoczniowcy zaobserwowali wzrost zamówień na przewoźniki LNG w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W ubiegłym miesiącu Export-Import Bank of Korea (Eximbank) powiedział, że zapewni 5,2 bln ₩ (4,2 miliarda USD) wsparcia finansowego dla budowniczych statków i ich kontrahentów, z powodu spadku zamówień spowodowanego przez COVID-19. Bank zwiększył pomoc finansową z początkowo ogłoszonej kwoty 3,8 bln ₩.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.