• <
BOTA_2023

Duński armator rozpoczął przebudowy swoich jednostek we Władysławowie

pc

23.03.2017 22:08 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Duński armator rozpoczął przebudowy swoich jednostek we Władysławowie

Partnerzy portalu

Duński armator rozpoczął przebudowy swoich jednostek we Władysławowie - GospodarkaMorska.pl

Wczoraj wieczorem do stoczni w spółce „Szkuner” we Władysławowie wszedł na remont klasowy statek HBC SUPPORTER.

Jednostka o długości prawie 30 m i szerokości 9 m przejdzie remont klasowy. Obejmie on czyszczenie i konserwacje kadłuba, wymianę cynków oraz sprawdzenie linii wałów i śruby napędowej. Wymieniona zostanie także część blach na poszyciu i pokładzie oraz wyremontowane i sprawdzone będą niektóre urządzenia i mechanizmy statkowe.

– Jest to jeden z największych jak do tej pory remontów dla naszej stoczni. Bardzo się cieszymy, że udało się dopiąć ten projekt, którego negocjacje rozpoczęliśmy ponad 6 miesięcy temu – mówi Marcin Ryngwelski, dyrektor stoczni „Szkuner”.

Stocznia podpisała umowę z armatorem HBC na 2 jednostki tego typu. Drugi statek HBC PERFORMER przejdzie gruntowną przebudowę, łączenie z wymianą i przebudową nadbudówki.

Remont obydwu jednostek ma kosztować ok. 1 500 000 DK. Prace mają się zakończyć na koniec lipca.

Duński armator HBC specjalizuje się w usługach nurkowych oraz pracuje w branży offshore i wind power.

Obecnie stocznia realizuje kontrakty dla armatorów z 3 krajów Europy: Danii, Szwecji i Holandii, oraz duży projekt dla firmy Vistal Offshore z Gdyni.

– Mimo ogólnego kryzysu w branży stoczniowej w Europie i na świecie, dla nas może to być najlepszy rok w historii stoczni, ale nie chcę zapeszać – dodaje Ryngwelski.

Dzięki portfelowi zamówień na remonty i przebudowy do pracy w stoczni pilnie poszukiwani są fachowcy: spawacze, monterzy, rurarze oraz technolodzy produkcji.

Stocznia „Szkuner” w ramach Forum Okrętowego w tym roku wesprze także konkurs na najlepszą pracę inżynierską, organizowany przez Wydział OiO Politechniki Gdańskiej.

Dziękujemy za wysłane grafiki.