• <
Famor_1100x200_2022

Chcesz zwiedzić Stocznię Gdańską zdalnie? Dziś wirtualny spacer

ew

20.03.2020 08:52 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Chcesz zwiedzić Stocznię Gdańską zdalnie? Dziś wirtualny spacer

Partnerzy portalu

Chcesz zwiedzić Stocznię Gdańską zdalnie? Dziś wirtualny spacer - GospodarkaMorska.pl

Stocznia Gdańska, a w szczególności jej ważne miejsca, ludzie i związana z nią historia, będą tematem programu „Wszystkie Strony Miasta”. Z Andrzejem Trzeciakiem, zastępcą dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności, widzowie wyruszą na „zdalny spacer” po tej niezwykłej części Gdańska. Początek programu - piątek, 20 marca, godz. 12.30 na portalu gdansk.pl.

Dookoła pandemia. Zewsząd słychać o koronawirusie, a my proponujemy nieco odetchnąć i zagłębić się wspólnie w historię naszego miasta. Stocznia Gdańska, a także wcześniejsze stocznie działające na jej terenach - Stocznia Schichaua i Stocznia Cesarska - to miejsca, w historii których odbija się historia Europy, a nawet świata.

Z tym zakładem, który w czasach komunistycznych nosił imię Lenina, związane są tak ważne wydarzenia jak Grudzień'70 czy Strajki Sierpniowe w 1980 r. zakończone podpisaniem Porozumień Gdańskich.

Zagłębimy się w jego niezwykłe dzieje. Naszym przewodnikiem w tej „zdalnej wycieczce” będzie:

Andrzej Trzeciak, zastępca dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności

To ECS jest obecnie depozytariuszem ważnego historycznego dziedzictwa Stoczni Gdańskiej i Ruchu „Solidarności". Andrzej Trzeciak jest też autorem książki "Stocznia Gdańska. Miejsca, ludzie, historie”, o której również rozmawiać będziemy w programie.

Wszystkie Strony Miasta - piątek, 20 marca, godz. 12.30 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.