• <

Brudziński: dzięki PiS jest dofinansowanie tunelu w Świnoujściu i tzw. ustawa stoczniowa

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Brudziński: dzięki PiS jest dofinansowanie tunelu w Świnoujściu i tzw. ustawa stoczniowa
Brudziński: dzięki PiS jest dofinansowanie tunelu w Świnoujściu i tzw. ustawa stoczniowa - GospodarkaMorska.pl

mk

09.01.2017 Źródło: PAP

Niedawna decyzja o dofinansowaniu budowy tunelu w Świnoujściu i wprowadzenie tzw. ustawy stoczniowej - to niektóre z przedsięwzięć zaliczonych do sukcesów rządu PiS na Pomorzu Zachodnim przez polityka PiS, wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego.

Świnoujście otrzymało w ubiegłym tygodniu decyzję o dofinansowaniu z unijnych środków budowy tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. Jak mówił wtedy prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, na tę decyzję czekał 15 lat, a mieszkańcy miasta 70 lat.

Brudziński, który w poniedziałek w Szczecinie podsumował 2016 r. w regionie, powiedział dziennikarzom, że decyzja ta oznacza, iż po 70 latach pojawiła się "realna i konkretna perspektywa stałego połączenia Wyspy Wolin z Wyspą Uznam". Według niego, to dotrzymanie słowa, które złożyła z mównicy sejmowej premier Beata Szydło w swoim expose.

"Doceniając wkład i rolę każdego, kto do tego przyłożył rękę warto podkreślić, że nie byłoby tej decyzji bez zaangażowania rządu PiS" - podkreślał Brudziński.

Brudziński odniósł się także do wprowadzonej w życie ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego nazywanej ustawą stoczniową. Powołując się na informacje portalu gospodarkamorska.pl Brudziński powiedział, że stoczniowcy, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy za granicę po zlikwidowaniu stoczni w Szczecinie, teraz dzięki ustawie stoczniowej są przekonani, że odbudowa przemysłu okrętowego nastąpi.

Polityk PiS przypomniał także, że w czerwcu ub.r. podpisano list intencyjny ws. budowy dwóch promów na zamówienie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. List podpisali uczestnicy konsorcjum, które ma zbudować jednostki: Gdańska Stocznia Remontowa im. J.Piłsudskiego, Stocznia Remontowa "NAUTA", Morska Stocznia Remontowa Gryfia oraz Szczeciński Park Przemysłowy, działający na terenach po byłej stoczni w Szczecinie.

Zdaniem Brudzińskiego, powołującego się na informacje wspomnianego portalu, stocznia Gryfia weszła w br. z pełnym portfelem zamówień.

"Kiedy obejmowaliśmy władzę stocznia remontowa Gryfia chyliła się ku upadkowi, a Polska Żegluga Bałtycka była przygotowywana do prywatyzacji, bo państwu się to nie opłacało, bo było zbyt drogie. Wszystko miało być polikwidowane, bo się nie da. Okazuje się, że się da" - podsumował Brudziński.

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33562,00 $ tona -2,61% 7 maj
 Cynk 2973,00 $ tona 1,82% 7 maj
 Aluminium 2518,00 $ tona 1,70% 7 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.