• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Alfa Laval na pokładzie

Alfa Laval na pokładzie - GospodarkaMorska.pl
19.03.2017 Źródło: własne

Rozmowa z Andrzejem Smoleńskim, dyrektorem Oddziału Morskiego Alfa Laval Sp. z o.o.

GOSPODARKA MORSKA: Na jakich statkach stosowane są urządzenia Alfa Laval?
 
ANDRZEJ SMOLEŃSKI: Urządzenia naszej firmy stosowane są praktycznie na wszystkich typach statków i okrętów wojennych. Alfa Laval jest uznawana za światowego lidera w produkcji urządzeń pomocniczych. Żaden inny dostawca nie oferuje tak szerokiej gamy sprawdzonych urządzeń do tak wielu systemów i instalacji. Oferta Alfa Laval obejmuje 18 różnych urządzeń do siłowni i operacji ładunkowych. Urządzenia naszej firmy eksploatowane są na większości statków pływających po morzach i oceanach świata. Od suchego doku, przez port na otwarte morze, Alfa Laval jest do dyspozycji swoich klientów.

G.M.: Jakie zatem urządzenia oferuje firma Alfa Laval?

A.S.: Wirowanie odśrodkowe i wymiana ciepła są rdzennymi technologiami Alfa Laval i do dzisiaj stanowią znak rozpoznawczy firmy. W tej grupie urządzeń wymienić należy wirówki i filtry automatyczne do olejów i paliw, wirówki do szlamów i wód zęzowych, moduły przygotowania paliw płynnych i gazowych, wszelkiego rodzaju wymienniki ciepła oraz wyparowniki wody słodkiej. Po dołączeniu firmy Alfa Laval do Aalborg, nasza oferta powiększyła się o różnego rodzaju kotły główne i utylizacyjne, dopalacze i wytwornice gazów oraz skrubery spalin. Mamy również urządzenia do mycia zbiorników oraz pompy ładunkowe i antyprzechyłowe firmy Framo AS. 
                                                                     
G.M.: Międzynarodowa Organizacja Morska wprowadziła rygorystyczne przepisy mające na celu ograniczenie emisji spalin oraz ochronę mórz i oceanów przed skutkami migracji wód balastowych. Czy zmiany przepisów mają wpływ na charakter produkcji Alfa Laval?

A.S.: Oczywiście tak. Z uwagi na trendy panujące w żegludze światowej, profil produkcji Alfa Laval ulega ciągłym przemianom. Potrzeba ochrony środowiska oraz ograniczenia zużycia energii stała się motorem napędowym do opracowania i wdrożenia nowych technologii. Oprócz wspomnianych skruberów do oczyszczania spalin, w ofercie Alfa Laval znajdują się także urządzenia do wykorzystania gazu jako nowego czystego paliwa. Na szczególne wyróżnienie zasługują systemy do oczyszczania wód balastowych, które jako jedne z pierwszych na świecie otrzymały uznanie amerykańskiego Coast Guardu. 

G.M.: Ograniczenie emisji CO2 to również zadanie na najbliższe lata. Jak ten cel przekłada się na działania Alfa Laval?

A.S.: Ograniczenie zużycia energii nigdy nie było aż tak ważne jak dzisiaj. Wychodząc naprzeciw temu zadaniu, firma oferuje urządzenia o najwyższym współczynniku sprawności. Fuel & Steam Line to strategie sprzedaży urządzeń umożliwiających maksymalne ograniczenie zużycia paliwa oraz odzysk i regeneracje ciepła.

Katalog produktów Alfa Laval można zobaczyć tutaj.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31902,00 $ tona 2,04% 22 cze
 Cynk 2841,00 $ tona 0,32% 22 cze
 Aluminium 2375,00 $ tona 0,93% 22 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.