• <
BOTA_2023

Poznaj innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonej przyszłości przemysłu morskiego. Zbliża się międzynarodowa konferencja Marine Green Propulsion Solutions

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Poznaj innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonej przyszłości przemysłu morskiego. Zbliża się międzynarodowa konferencja Marine Green Propulsion Solutions

Partnerzy portalu

Poznaj innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonej przyszłości przemysłu morskiego. Zbliża się międzynarodowa konferencja Marine Green Propulsion Solutions - GospodarkaMorska.pl
Fot. Phoenix Poland

Już w marcu w Szczecinie oraz w Gdańsku spotkają się przedstawiciele przedsiębiorstw opracowujących nowatorskie rozwiązania w zakresie ograniczania emisji z przemysłu morskiego. Gospodarzem konferencji jest spółka Phoenix Poland.

Jednym z najpilniejszych priorytetów dla współczesnej branży żeglugowej jest wdrożenie technologii służących realizacji globalnych zamiarów dotyczących dekarbonizacji gałęzi przemysłu intensywnie korzystających z paliw kopalnych. Na zaproszenie firmy Phoenix Poland już niebawem Szczecin oraz Gdańsk odwiedzą eksperci w dziedzinie rozwijania zero-emisyjnych rozwiązań napędzania jednostek pływających. Podczas konferencji Marine Green Propulsion Solutions prelegenci podejmą wątki zielonego wodoru, systemów hybrydowych, a także kompleksowego zasilania elektrycznego oraz norm THIE III.

Phoenix Poland, jako reprezentant europejskich producentów silników i przekładni okrętowych oraz lider w dystrybucji na terenie Polski innowacyjnych rozwiązań dla branży morskiej (i nie tylko) wychodzi naprzeciw współczesnym wyzwaniom oraz globalnym trendom.
– W związku z rosnącym medialnym oraz biznesowym zainteresowaniem innowacyjnymi możliwościami zastosowania zero-emisyjnego napędu, uznaliśmy za zasadne zaprezentować rozwiązania, które w tym obszarze proponują nasi partnerzy – mówi Mirosław Bułdo, dyrektor zarządzający Phoenix Poland.

W konferencji udział wezmą:

  • Anglo-Belgium Corporation – główny partner Phoenix Poland w zakresie rozwiązań wodorowych; firma z ponad 100-letnią tradycją, która jako pierwsza zaprezentowała silnik napędzany wodorem, opowie o aktualnie dostępnych na rynku możliwościach wykorzystania zielonego paliwa.
  • Reintjes Powertrain Solutions – niemieckie przedsiębiorstwo, które przez ponad 100 lat swojej działalności wyprodukowało ponad 90 tys. przekładni okrętowych, zademonstruje w Szczecinie oraz Gdańsku rozwiązania zasilania hybrydowego.
  • Sole Diesel –  hiszpański producent silników oraz agregatów prądotwórczych do jachtów, łodzi motorowych i kutrów na rynek zarówno komercyjny, jak i rekreacyjny, aktualnie proponuje wdrażanie systemów hybrydowych, które zostaną szczegółowo omówione podczas konferencji.
  • Alternative Energy Solutions – niemiecka firma, która przedstawi rozwiązania zmierzające do redukcji tlenków azotu (Nox) i utrzymania poziomu THIE III w zakresie emisji spalin. 
  • Det Norske Veritas – wiodące na świecie towarzystwo klasyfikacyjne, które działa w branży przemysłu morskiego i świadczy usługi z zakresu testowania, certyfikacji i doradztwa technicznego dla łańcucha produkcji energii, przedstawi strategie dotyczące produkcji wodoru oraz prognozy popytu i sprzedaży.
  • ComAp – uznany producent elektroniki zaprezentuje możliwości systemu zarządzania zasilaniem prądem stałym, sposoby na poprawę wydajności statków oraz na obniżenie szkodliwej emisji i kosztów paliwa. 

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęła także kancelaria CMW Legal – CZYŻYK MICKIEWICZ I WSPÓLNICY SP.P., świadcząca pomoc prawną zarówno na rzecz klientów w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych. Rafał Czyżyk i Sebastian Kita, radcy prawni, opowiedzą o unijnych legislacjach dotyczących wdrażania technologii redukujących ślad węglowy. 

Proponowane koncepcje i metody dotyczą zarówno pełnomorskich jednostek pływających, kutrów, łodzi motorowych i jachtów, jak również zastosowań w kolejnictwie i przemyśle. Konferencja jest dedykowana w szczególności dla armatorów, stoczni produkcyjnych, remontowych i jachtowych, biur konstrukcyjnych i projektowych, a także uczelni i kadry naukowej.

– W naszej ocenie transformacja energetyczna, której jesteśmy dzisiaj świadkiem, swoją skalą przypomina rewolucję przejścia z silników parowych na paliwowe. Wszystko zmierza w tym kierunku, dlatego właśnie postanowiliśmy zaprezentować naszym partnerom i potencjalnym partnerom najciekawsze możliwości i perspektywy na nadchodzącą przyszłość. Pokażemy nowoczesne rozwiązania, które są już wdrażane w Europie i mogą być również z sukcesem wykorzystywane na polskim rynku – wyjaśnia Mirosław Bułdo. 

Konferencja odbędzie się:
14 marca
w Hanza Tower w Szczecinie
16 marca w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny >> tutaj.
Formularz rejestracji dostępny >> tutaj. 

Dziękujemy za wysłane grafiki.