• <

Włoskie porty pracują normalnie pomimo pandemii koronawirusa

PMK

23.03.2020 21:26 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Włoskie porty pracują normalnie pomimo pandemii koronawirusa

Partnerzy portalu

Włoskie porty pracują normalnie pomimo pandemii koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Włoskie porty są w pełni operacyjne pomimo pandemii koronawirusa, który zabił tam 5476 osób, co czyni Włochy krajem najbardziej dotkniętym pandemią.

- Włoskie stowarzyszenie portów pragnie poinformować, że operacje w portach są przeprowadzane przy użyciu odpowiednich środków - czytamy w liście stowarzyszenia, udostępnionym przez BIMCO. - Porty są zatem w pełni operacyjne, a wszystkie ich regularne usługi gwarantują pełną funkcjonalność wszystkich biur zajmujących się kontrolą i weryfikacją.

Stowarzyszenie stwierdziło, że ograniczenia narzucone przez rząd włoski dotyczą tylko sektora wycieczkowego. Chodzi o zamknięcie włoskich portów dla wszystkich statków wycieczkowych, zarówno zagranicznych, jak i krajowych, do 3 kwietnia 2020 r.

Włoskie statki wycieczkowe, które były już na morzu, musiałyby wrócić do portu i poddać pasażerów i załogi badaniom lekarskim, zanim pozwolą im zejść na ląd. Tym, którzy nie doświadczają żadnych objawów wirusa, zaleca się izolację przez 14 dni.

Stowarzyszenie zwróciło uwagę, że środki ograniczające przyjęte przez rząd włoski nie ograniczają transportu ładunków w kraju.

- Obowiązek ostrożnościowy związany z tzw.„ Wolną praktyką sanitarną” wydany przez Lokalny Urząd Zdrowia Morskiego pozostaje w mocy. Dokument ten zezwala statkom na cumowanie we włoskich portach, które są przygotowane do zastosowania wszelkich nowych środków uznanych przez Włoski Urząd Obrony Cywilnej za konieczne, bez narażania operacji ładunkowych - czytamy w liście.

Według najnowszej aktualizacji w tej chwili u 46,638 osób wykryto koronawirusa, a do tej pory odnotowano 59 138 potwierdzonych przypadków infekcji. Około 7024 osób wyzdrowiało z infekcji, a 5,476 osób zmarło.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.