• <

Wallenius Wilhelmsen wycofuje 10 statków i oddaje na złom cztery stare jednostki. Powodem pandemia koronawirusa

PMK

23.03.2020 21:28 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Wallenius Wilhelmsen wycofuje 10 statków i oddaje na złom cztery stare jednostki. Powodem pandemia koronawirusa

Partnerzy portalu

Wallenius Wilhelmsen wycofuje 10 statków i oddaje na złom cztery stare jednostki. Powodem pandemia koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Norweski armator Wallenius Wilhelmsen podjął zdecydowane kroki, by poradzić sobie z kryzysem ekonomicznym wywołanym przez pandemię koronawirusa.

Grupa oświadczyła, że wycofa proponowaną dywidendę na 2019 roku, wyśle na złom do czterech statków, wszystkie powyżej wieku 24 lat, i wycofa 10 jednostek ze służby, aby zmniejszyć nadwyżkę zdolności żeglugowej w firmie.

Proponowana dywidenda byłaby równa około 60 mln USD.

- Świat zmienił się dramatycznie w ciągu ostatnich tygodni i wszyscy odczuwamy ten efekt. Wpływ tych wydarzeń na gospodarkę światową i globalne łańcuchy dostaw pozostaje nieprzewidywalny, ale coraz bardziej oczywiste jest, że obecne wydarzenia będą miały długofalowy wpływ. Silny nacisk na synergię i efektywność kosztową w ciągu ostatnich lat zapewnił nam solidną płynność, ale teraz podejmujemy wczesne środki ostrożności, aby zachować kapitał - powiedział Craig Jasieński, prezes i dyrektor generalny Wallenius Wilhelmsen.

Wallenius Wilhelmsen powiedział, że jego nadwyżka zdolności żeglugowychh jest równa flocie 10–15 statków netto po planowanej ponownej dostawie statków czarterowych. Stąd decyzja o recyklingu starszych statków i obniżeniu kosztów operacyjnych floty.

- Statki zostaną poddane ekologicznemu recyklingowi zgodnie z długoletnią polityką grupy i zostaną odpowiednio zgłoszone do Inicjatywy Przejrzystości Recyklingu Statków. Oczekuje się, że wczesny recykling doprowadzi do potencjalnej utraty wartości do 40 milionów USD - dodała firma.

Firma przygotowuje się również do wycofania ze służby do 10 statków, zapewniając sobie w ten sposób dalszą redukcję kosztów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.