• <
ATC_CARGO_TOP

Rusza nowe połączenie transportowe między Gdynią a Londynem. To zabezpieczenie przed Brexitem

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rusza nowe połączenie transportowe między Gdynią a Londynem. To zabezpieczenie przed Brexitem
Rusza nowe połączenie transportowe między Gdynią a Londynem. To zabezpieczenie przed Brexitem - GospodarkaMorska.pl

ew

05.02.2019 Źródło: własne

Jak informuje firma transportowa Unifeeder, 22 lutego ma ruszyć nowe, bezpośrednie połączenie liniowe łączące port w Gdyni z London Gateway. Statki będą wypływać z Polski w piątki wieczorem a do stolicy Wielkiej Brytanii docierać w poniedziałki. Decyzja ta ma uodpornić brytyjski handel zagraniczny na skutki zbliżajacego się brexitu.

To może być trudny rok dla firm transportowych. Eksperci zwracają uwagę, że brexit może utrudnić transport dóbr pomiędzy UE a Wielką Brytanią. Jak czytamy w komunikacie Unifeeder: "Ostatnie wydarzena związane z głosowaniem  brytyjskiego parlamentu przeciwko porozumieniu w sprawie brexitu mogą mieć poważny wpływ na szlaki transportowe z i do Wielkiej Brytanii. Nasze nowe połączenie ma stać się konkurencyjną cenowo alternatywą dla klientów i być gwarancją stabilnego przepływu ładunków do Zjednoczonego Królestwa przez wiele punktów dostępowych, uodparniając tym samym brytyjski handel zagraniczny od skutków Brexitu."

Warto przypomnieć, że nowe połączenie będzie pierwszym oferowanym przez Unifeeder od momentu kiedy sfinalizowano przejęcie firmy przez dubajską spółkę DP World. Serwis ten uzupełni istniejącą ofertę terminal London Gateway zapewniającą brytyjskim importerom i eksporterom dostęp do 110 portów w ponad 60 krajach.

Jak powiedział Chris Lewis, dyrektor generalny DP World w Wielkiej Brytanii: "Cieszymy się, że nasza współpraca z Unifeeder możezaoferować naszym klientom, a także europejskim importerom i eksporterom - bardziej konkurencyjną alternatywną bramę do Wielkiej Brytanii. Port i jego zintegrowany park logistyczny oferują niedoścignione połączenia drogowe i kolejowe z całym Zjednoczonym Królestwem oraz terminal kontenerowy, w którym właściciele i użytkownicy ładunków znajdują się w centrum uwagi, oferując przejrzystość, widoczność i liczne punkty kontaktowe. Po pięciu latach działalności port jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie i posiada infrastrukturę wspierającą, która może pomóc tym, którzy handlują towarami między Wielką Brytanią i Europą, poprzez znakomite usługi lo-lo i elastyczne opcje dystrybucji i magazynowania".

Timm Niebergall, dyrektor Unifeeder Shortsea, dodaje: "Dzięki integracji z największym w Wielkiej Brytanii parkiem logistycznym oraz świetnemu dostępowi do autostrad i połączeń kolejowych - DP World London Gateway to prawdziwe centrum logistyczne a jednocześnie potężne rozszerzenie sieci Unifeedera."

Poza nowym połączeniem z Polską, Unifeeder transportuje też na Wyspy produkty z portów w Hamburgu, Rotterdamie, Dunkierce i Antwerpii.

Najnowszy serwis ruszy już w piątek, 22 lutego i zostanie zainagurowany przez statek Marja.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32700,00 $ tona -1,07% 17 cze
 Cynk 2962,00 $ tona -0,34% 17 cze
 Aluminium 2427,00 $ tona -1,10% 17 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.