• <

Ports of Stockholm zmniejsza o połowę opłaty za przeprawy promowe

ew

24.03.2020 11:25 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Ports of Stockholm zmniejsza o połowę opłaty za przeprawy promowe

Partnerzy portalu

Ports of Stockholm zmniejsza o połowę opłaty za przeprawy promowe - GospodarkaMorska.pl

Władze Ports of Stockholm poinformowały o wprowadzeniu niższych opłat za przeprawy promowe. Aby zapewnić ciągłość żeglugi i transportu towarów między Szwecją a krajami ościennymi, we wszystkich trzech portach spółki (Stockholm, Nynashamn, Kapellskar), opłaty te zostały zmniejszone o połowę.

Musimy wspierać naszych klientów w utrzymaniu transportu towarów do i z krajów sąsiednich. Obniżając o połowę opłaty portowe, mamy nadzieję przyczynić się do utrzymania tego ruchu, który pod wieloma względami funkcjonuje jako pomost między nami a naszymi sąsiadami - komentuje Thomas Andersson, dyrektor generalny Ports of Stockholm.

Jak czytamy w komunikacie: "W tej bardzo poważnej sytuacji, w której kraje zamykają swoje granice, a firmom promowym trudno jest utrzymać usługi żeglugowe, Porty Sztokholmskie zdecydowały się na zmniejszenie opłat portowych za przeprawy promowe o połowę. Podejmując to działanie,mamy nadzieję na utrzymanie jak największej liczby rejsów w trzech portach, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej".

Obniżka opłat portowych dotyczy jedynie promów. Nowe taryfy będą obowiązywać przez jeden miesiąc, począwszy od 17 marca.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.