• <

Senator Kazimierz Kleina prosi o wstrzymanie decyzji w sprawie likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku

ew

24.03.2020 12:00 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Senator Kazimierz Kleina prosi o wstrzymanie decyzji w sprawie likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku

Partnerzy portalu

Senator Kazimierz Kleina prosi o wstrzymanie decyzji w sprawie likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku - GospodarkaMorska.pl

"1 kwietnia decyzją Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ma zostać zlikwidowany Urząd Morski w Słupsku. Dla pracowników, ich rodzin i współpracujących z placówką przedsiębiorców to prawdziwy dramat. Szczególnie teraz podczas pandemii koronawirusa w urzędzie panuje kompletny chaos i wielki niepokój" - napisał w e-mailu do naszej redakcji senator RP, Kazimierz Kleina.

Podczas ostatniego posiedzenia Senatu RP, senator Kazimierz Kleina wygłosił następujące oświadczenie:

 

"Do problemów i obaw jakie mają dzisiaj pracownicy Urzędu Morskiego przed zarażeniem się koronawirusem dochodzi jeszcze nieustabilizowana sytuacja zawodowa, a także niepewny stan organizacji placówki po 1 kwietnia 2020 roku. Z urzędnikami nikt nie rozmawia. (...) Jest to ostatnia szansa na interwencję Prezydenta RP i Premiera w tej sprawie"- czytamy w wiadomości mailowej od senatora.

Ponadto, wczoraj Kazimierz Kleina skierował do Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów pisma, w których prosi o przesunięcie wejścia w życie zarządzenia ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej do stycznia 2021 roku tak, aby ostateczna decyzja zapadła po ustaniu epidemii koronawirusa. Według senatora "dodatkowy czas pozwoliłby przedyskutować docelowy model administracji morskiej w Polsce".

"Zamiar likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku jest bardzo negatywnie oceniany przez pracowników urzędu (z troski o miejsca pracy), a także przez samorządy lokalne, przedsiębiorców, w tym rybaków i armatorów. Próba likwidacji słupskiej jednostki to także dowód na to, że niektórzy urzędnicy (ministrowie) działają na rzecz degradacji mniejszych miast. Myślę, że w czasach epidemii koronawirusa są inne ważniejsze sprawy niż likwidacja urzędów. Doświadczenie pracowników administracji kolejnymi zagrożeniami jest w obecnej sytuacji niedopuszczalne i niestosowne" - pisze senator w liście skierowanym do prezydenta.

 

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.