• <
PZT_1100x200_gif_2020

Port Gdynia buduje sieć kooperacji z chińskim Portem Tangshan

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Gdynia buduje sieć kooperacji z chińskim Portem Tangshan
Port Gdynia buduje sieć kooperacji z chińskim Portem Tangshan - GospodarkaMorska.pl

pc/Zarząd Morskiego Portu Gdynia

29.09.2019 Źródło: własne

Zarząd Morskiego Portu Gdynia oraz Tangshan Port podpisały list intencyjny rozpoczynający współpracę w celu wymiany doświadczeń w zakresie zwiększaniu przepływów towarowych w obu portach.

Kooperacja pomiędzy portami Gdyni oraz Tangshan poprzez wymianę doświadczeń i dzielenia się najlepszymi praktykami handlowymi, ma skutkować wzmocnieniem konkurencyjności obu portów i podniesienia ich rangi w międzynarodowej sieci transportowej.

Współpraca dotyczy m.in. obszarów organizacji i wdrażania regularnych połączeń pomiędzy Portem Tangshan a Portem Gdynia. Porty planują wymieniać się wiedzą na temat planowanych i realizowanych inwestycji infrastrukturalnych, które mogłyby się przyczynić do rozwoju wielu linii żeglugowych.

– Celem kooperacji jest wymiana informacji na temat historycznych danych statystycznych dot. przeładunków oraz doświadczeń związanych z prowadzonymi badaniami marketingowymi. Oba porty w ramach swoich strategii rozwojowych wymieniać się będą informacjami na temat nowych technologii, których implementacja przyczyni się do zwiększenia zakresu usług oferowanych kontrahentom oraz do zwiększenia poziomu ich jakości. Jest to dla nas szczególnie istotne w kontekście realizowanej inwestycji Port Zewnętrzny – mówi Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Ważnym elementem kooperacji jest ścisła współpraca z Tangshan, która docelowo skutkować ma założeniem przedstawicielstwa Portu Gdynia Tangshan, aby jeszcze sprawniej kontynuować współpracę w dziedzinie handlu międzynarodowego, importu oraz ewentualnej potrzeby udostępnienia magazynów.

Porty rozpoczynają również współpracę na rzecz wspólnej promocji o zwiększenia zakresu usług oferowanych kontrahentom oraz do zwiększenia poziomu ich jakości.

„Podpisana umowa o wolnym handlu dla Portu Gdynia oznacza wiele możliwości, takie jak nowoczesne usługi, zwiększenie wydajności i elastyczności lokalnych firm kooperujących na co dzień z Portem Gdynia” mówi Wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. Grzegorz Dyrmo.

Podjęta współpraca oparta działaniach wzajemnej promocji oraz wymianie wiedzy o najlepszych praktykach w przyszłości, stanie się zalążkiem nowych wspólnych projektów.

– Umowa o wolnym handlu między portami Gdyni oraz Tangshan stanowi istotny element postępującej integracji gospodarczej z rynkiem chińskim i jest kolejnym krokiem do usprawnienia transportu z Chin – mówi wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia Maciej Bąk.

Kooperacja z Portem Tangshan pozwoli zbudować około portowe zaplecze ekonomiczne. Wpłynie to na rozwój gospodarki morskiej regionu i wprowadzeniu optymalnych standardów oferowanych usług.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27480,00 $ tona -1,45% 13 kwi
 Cynk 2754,00 $ tona -0,18% 13 kwi
 Aluminium 2278,00 $ tona 1,06% 13 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.