• <

Maersk zawiesza zmiany załóg na swoich statkach do połowy kwietnia

PMK

17.03.2020 21:20 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Maersk zawiesza zmiany załóg na swoich statkach do połowy kwietnia

Partnerzy portalu

Maersk zawiesza zmiany załóg na swoich statkach do połowy kwietnia - GospodarkaMorska.pl

Największa na świecie linia kontenerowa zawiesiła zmiany załogi dla wszystkich obsługiwanych statków w związku z pandemią koronawirusa. W oświadczeniu wysłanym pocztą elektroniczną A.P. Moller - Maersk powiedział, że zmiany załogi Maerska zostaną zawieszone na cztery tygodnie, do 14 kwietnia, ze skutkiem natychmiastowym.

Na koniec 2019 roku flota Maerska składała się z 307 własnych i 401 czarterowanych statków o nominalnej pojemności ponad 4,1 mln TEU.

Pełne oświadczenie Maerska znajduje się poniżej:

“W związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19 oraz wyjątkowo szybkim zamykaniem granic i odwoływaniem usług linii lotniczych, dzisiaj (17 marca 2020 r.) postanowiliśmy zawiesić wszystkie zmiany w załodze statków kontenerowych Maersk ze skutkiem natychmiastowym, na cztery tygodnie do 14 kwietnia 2020 r. Decyzja opiera się na potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa naszej załodze przy jednoczesnym zachowaniu normalności operacji.

Zapewnienie bezpieczeństwa naszym ludziom jest najważniejsze dla A.P. Mollera - Maerska, a biorąc pod uwagę obecną sytuację, możemy lepiej chronić naszych marynarzy, zawieszając wymianę załogi, ponieważ zmniejsza to liczbę interakcji społecznych, których potrzebują. Po drugie, szybkie zmiany w globalnych podróżach stwarzają ryzyko pozostawienia marynarzy w tranzycie w miejscach, z których nie są w stanie opuścić ani uzyskać wystarczającej pomocy.

Maersk pozostaje w kontakcie ze wszystkimi właściwymi organami i organizacjami i będzie ściśle koordynować wszelkie kwestie prawne lub dotyczące zgodności w celu ich rozwiązania, zapewniając jednocześnie bezpieczne i bezpieczne działanie naszej floty.”

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.