• <
PZT_980x120_gif_2020

Jest porozumienie pomiędzy Bulk Cargo i Zarządem Portu Szczecin i Świnoujście

Strona główna Porty, logistyka Jest porozumienie pomiędzy Bulk Cargo i Zarządem Portu Szczecin i Świnoujście

mk

02.07.2019 Źródło: własne
Jest porozumienie pomiędzy Bulk Cargo i Zarządem Portu Szczecin i Świnoujście - GospodarkaMorska.pl

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA poinformował o zawarciu w dniu 28 czerwca br. porozumienia ze spółką Bulk Cargo Port Szczecin.

"Strony uzgodniły istotne zagadnienia oraz zobowiązały się do współdziałania i wypracowania w ciągu najbliższych trzech miesięcy zapisów przyszłej terminowej umowy dzierżawy, która będzie zabezpieczała interesy obu spółek".

Komunikat w tej sprawie przesłała w poniedziałek Monika Woźniak-Lewandowska, rzecznik ZMPSiŚ.

Jest to z pewnością przełom w rozmowach pomiędzy największym operatorem szczecińskiego portu oraz zarządem portu. W ostatnich miesiącach w spór włączyła się także zachodniopomorska „Solidarność”, która żądała odwołania zarządu ZMPSiŚ.

Przypomnijmy, że spór dotyczy głównie stawek za dzierżawę portowych terenów. ZMPSiŚ przekonywał, że nie może dłużej utrzymywać stawek wynegocjowanych w połowie lat 90. XX wieku.

W ostatnich tygodniach na następną kadencję prezesem portu nie został ponownie powołany Dariusz Słaboszewski. Obecnie portem kieruje Krzysztof Urbaś.

Bulk Cargo-Port Szczecin Sp. z o.o. to największa i najbardziej uniwersalna firma przeładunkowo-składowa w porcie szczecińskim. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz strategii inwestycyjnej z firmy specjalizującej się dawniej w eksporcie towarów masowych - głownie węgla, stała się wszechstronnym terminalem, obsługującym niemal wszystkie grupy ładunków przechodzących przez porty ujścia Odry. W ostatnich miesiącach spółką notuje rekordowe przeładunki w większości grup przeładunkowych.

Źródło:
własne

Dziękujemy za wysłane grafiki.