• <

ICS: Zmiany załóg to poważny problem w dobie pandemii koronawirusa

PMK

18.03.2020 20:50 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski ICS: Zmiany załóg to poważny problem w dobie pandemii koronawirusa

Partnerzy portalu

ICS: Zmiany załóg to poważny problem w dobie pandemii koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Według Guy'a Plattena, sekretarza generalnego Międzynarodowej Izby Żeglugi (ICS), kwestia zmiany załóg, która powstała w wyniku pandemii koronawirusa, powinna być przedmiotem szczególnej troski społeczności międzynarodowej.

- Każdego dnia marynarze na całym świecie świadczą usługi na pierwszym froncie światowej gospodarki – powiedział. - Ograniczenia zmiany załóg na statkach mogą potencjalnie spowodować poważne zakłócenia w handlu - uważa Platten.

Z powodu pandemii koronawirusa wiele krajów zamknęło swoje granice i ograniczyło wejście do portu. Platten zauważył, że podczas gdy narody próbują powstrzymać wirusa, handel światowy musi być kontynuowany.

- Nie tylko mamy obowiązek zapewnić, że handel światowy będzie kontynuowany, ale także zadbać o naszych marynarzy. Ten naglący problem wymaga uwagi całej społeczności międzynarodowej - dodał sekretarz generalny ICS.

Z tego powodu, 19 marca, ICS zgromadzi krajowe stowarzyszenia z całego świata na pierwszym z ciągłych spotkań mających na celu znalezienie szybkich i skutecznych rozwiązań.

- Droga naprzód nie jest jeszcze jasna i żaden pomysł nie zostanie pominięty. Od jakiegoś czasu ciężko pracujemy nad tym zagadnieniem, wnosząc wkład do UE, współpracując jednocześnie z głównymi organami międzynarodowymi, takimi jak WHO, IMO, MOP i wiele innych. Opracowaliśmy już wytyczne, które zostały udostępnione za darmo i można je bezpłatnie pobrać ze strony internetowej ICS – powiedział Platten.

Jak wyjaśniono, spotkanie będzie początkiem serii regularnych połączeń konferencyjnych z krajowymi stowarzyszeniami w odpowiedzi na wyzwanie związane z koronawirusem, przed którym stoi świat, marynarze i globalna społeczność żeglugowa.

- Chcemy mieć pewność, że wszystkie problemy, przed którymi stoi przemysł, możemy rozwiązać razem. Wysyłka ze swej natury jest skomplikowaną, ale płynną interakcją między krajami, kulturami i korporacjami. Około 90% wszystkich towarów, z których ludzie korzystają na całym świecie, jest transportowanych drogą morską. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wysyłka była kontynuowana tak płynnie i bezpiecznie, jak to możliwe, aby zapewnić światu możliwość walki z wirusem COVID-19 – stwierdził Platten.

W ramach środków ostrożności dotyczących rozwoju koronawirusa wiele portów postanowiło zakazać zmian w załodze statku. Na przykład zmiany załogi w porcie Fudżajra i w przybrzeżnym kotwicowisku Fujairah zostały zawieszone, zgodnie z GAC. W Dubaju zmiany załogi są również surowo zabronione dla statków przybywających z krajów spoza Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). Port Namibii w Walvis Bay również zakazał zmian w załodze w granicach portów.

Co więcej, zmiany załogi w Kanale Kilońskim podlegają zmianie przepisów wjazdowych do UE. W Omanie wymagana jest uprzednia zgoda na wypadek konieczności zmiany załogi.

Z drugiej strony Transport Canada potwierdził, że nie ma ograniczeń ruchowych dla zdrowych członków załogi na obcych statkach. Załoga statku przybywająca lub odlatująca drogą powietrzną jest jednak zwolniona z dyrektywy zakazującej wjazdu cudzoziemców drogą powietrzną.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.