pc/PAP
Do Polski płynie pierwsza dostawa LNG z USA w ramach kontraktu podpisanego przez PGNiG z Cheniere Marketing International – ustalił portal BiznesAlert.pl. Metanowiec Oak Spirit spodziewany jest w Świnoujściu 25 lipca. Surowiec załadował w terminalu eksportowym Sabine Pass nad Zatoką Meksykańską.
Długoterminowę umowę na zakup gazu ziemnego LNG z firmą Cheniere Marketing International Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało 8 listopada ubiegłego roku.
Jak informowało PGNiG w komunikacie, umowa z Cheniere na dostawy do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu została zawarta na 24 lata. Dostawy LNG będą w ilości: w latach 2019-2022 ok. 0,73 mld m sześc. gazu po regazyfikacji łącznie w całym okresie; w latach 2023-2042 ok. 39 mld m sześc. gazu po regazyfikacji łącznie w całym okresie, tj. ok. 1,95 mld m sześc. gazu po regazyfikacji rocznie.
Dostawy będą realizowane w formule Delivery Ex-Ship. Podstawowymi terminalami załadunkowymi dla dostaw od Cheniere będą terminale skraplające Sabine Pass w Luizjanie oraz Corpus Christi w Teksasie, USA.
Metanowiec Oak Spirit ma 294,9 m długości, 46,44 m szerokości, 113 263 GT oraz 95 452 t nośności. Zbudowana w 2016 r. jednostka pływa pod bahamską banderą.
OAK SPIRIT from jinni on Vimeo.
00:04:49
Pogłębiarka Breydel po pracach przy tunelu Fehmarnbelt wpłynęła do Gdańskiej Stoczni Remontowej
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
Rewolucja w rosyjskich portach Bałtyku - czy grozi im upadek?
Morska konsolidacja i dywersyfikacja przez fuzję Duńczyków z Norwegami
Bloomberg: Co najmniej osiem statków płynących omańskim torem cieśniny Ormuz zawróciło
Bulk Cargo z nowym rekordem. Efekty rozbudowy nabrzeży i infrastruktury coraz bardziej widoczne
W piątek (3 lipca) specjalny LIVE - zobacz, czym zaowocował Hackathon Morski!
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]