• <
PZT_980x120_gif_2020

Baleària chce zdobyć certyfikat bezpieczeństwa COVID-19 dla swoich statków i terminali

Strona główna Porty, logistyka Baleària chce zdobyć certyfikat bezpieczeństwa COVID-19 dla swoich statków i terminali
Baleària chce zdobyć certyfikat bezpieczeństwa COVID-19 dla swoich statków i terminali - GospodarkaMorska.pl

PMK

06.05.2020 Źródło: własne

Hiszpański operator promowy Baleària stara się być pierwszą linią żeglugową na świecie, która otrzyma certyfikat Global Safe Site Covid-19 na najwyższym poziomie (Excellence) od międzynarodowej jednostki certyfikującej i kontrolnej Bureau Veritas.

Jak poinformowano, certyfikacja obejmie szesnaście statków firmy i dwa terminale promowe, którymi Baleària zarządza bezpośrednio.

Oczekuje się, że certyfikacja zostanie wydana na początku czerwca i będzie odnawiana co sześć miesięcy z okresowymi kontrolami. Jak wyjaśniono, znak poświadcza, że statki firmy i zarządzane przez nią terminale promowe wdrażają określone procedury, plany czyszczenia, organizacyjne i osobiste środki ochronne w celu zapobiegania COVID-19.

Przewoźnik będzie również okresowo testował obecność wirusa na powierzchniach w celu uzyskania certyfikatu na poziomie Excellence.

W szczególności certyfikat zagwarantuje, że Baleària wykracza poza wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia, przeprowadzając bardziej kompletne, wzmocnione procedury poza tymi wskazanymi przez wspomniane władze pod względem bezpieczeństwa i czyszczenia.

Celem Baleària jest uzyskanie certyfikatu na poziomie Excellence, aby poradzić sobie z ewentualną obecnością koronawirusa, poprzez okresowe kontrole przeprowadzane przez laboratorium.

Do wstępnej analizy zostaną pobrane próbki z dwunastu statków i dwóch terminali promowych, z dziewiętnastoma analizami, które będą powtarzane co miesiąc na pokładzie dwóch statków i na jednym terminalu promowym. Jeżeli zostanie wykryty pozytywny wynik dla któregokolwiek statku lub obiektu, przeprowadzona zostanie dodatkowa analiza.

- Podróż drogą morską jest bezpieczniejsza niż inne formy przemieszczania się, ponieważ duże przestrzenie dostępne na pokładzie umożliwiają zachowanie odległości między pasażerami - powiedział Adolfo Utor, prezydent Baleària.

- W Balearii pracujemy nad zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa, a certyfikat Bureau Veritas da gwarancję, że nasze statki są najbardziej godnym zaufania środkiem transportu – dodał.

Jeśli chodzi o środki ochrony osobistej, audyt będzie systematycznie sprawdzał, między innymi, przepisy dotyczące higieny osobistej i dystansowania społecznego, postępowania ze ŚOI oraz identyfikację wrażliwych pracowników. Pod względem środków organizacyjnych aspekty, które należy przeanalizować, obejmują czyszczenie i okresową dezynfekcję, zmniejszenie wydajności, rozłożenie przylotów i wyjazdów oraz środki postępowania w przypadku infekcji lub podejrzanych przypadków. Według firmy inspekcja obejmie w końcu czyszczenie i dezynfekcję obiektów, dostosowanie przestrzeni i plany wymiany powietrza.

Źródło:
własne
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.