• <
gryfia_70lat

CMA CGM otrzymała nową jednostkę Sub-Panamax

PMK

06.05.2020 21:51 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski CMA CGM otrzymała nową jednostkę Sub-Panamax

Partnerzy portalu

CMA CGM otrzymała nową jednostkę Sub-Panamax - GospodarkaMorska.pl

CMA CGM, francuski przewoźnik kontenerowy, odebrał CMA CGM Sinnamary, nowy statek klasy Sub-Panamax. Jednostka o ładowności 2300 TEU została zbudowana w stoczni Jiangsu New Yangzijiang w Chinach.

CMA CGM powiedział na platformach społecznościowych, że kontenerowiec opuścił Szanghaj i wkrótce będzie działał w ramach usługi NEFGUI, która łączy Gujanę Francuską i Brazylię z Europą Północną.

CMA CGM Sinnamary został zamówiony przez Credit Agricole w 2017 roku w ramach zamówienia na trzy jednostki. Według danych dostarczonych przez VesselsValue jej siostrzane statki CMA CGM Kourou i Douce France, zostały ukończone przez Jiangsu Yangzijiang na początku tego roku.

CMA CGM Kourou i CMA CGM Sinnamary są zarządzane przez CMA CGM, natomiast Douce France przez Marfret. Credit Agricole jest faktycznym właścicielem wszystkich trzech statków.

Sinnamary CMA CGM są podobne do serii kontenerowców Guyanamax CMA CGM zbudowanych przez stocznię Hyundai Mipo w Korei Południowej, które są również ustawione na linii NEFGUI.

CMA CGM zakończyła niedawno pierwszą transakcję dotyczącą sprzedaży ośmiu terminali portowych na rzecz Terminal Link, spółki joint venture między CMA CGM a operatorem portów China Merchants Port Holdings (CMP).

Jak poinformowano, ta pierwsza transakcja opiewa na kwotę 815 milionów USD. Jest to część szerszej umowy między CMA CGM i CMO, obejmującej łącznie dziesięć terminali.

Sprzedaż następuje zaledwie kilka dni po tym, jak duet otrzymał zgodę UE na przeniesienie udziałów dziesięciu terminali portowych do wspólnego przedsięwzięcia Terminal Link, które w 51% należy do CMA CGM, a 49% do CMP.

Pierwsza sprzedaż obejmuje terminal w Odessie na Ukrainie, terminal CMA CGM PSA Lion Terminal (CPLT) w Singapurze, terminal Kingston Freeport na Jamajce, Rotterdam World Gateway w Holandii, Qingdao Qianwan United Advance Terminal kontenerowy w Chinach, Vietnam International Container Terminal w Wietnamie, Laem Chabang International Terminal w Tajlandii i Umm Qasr Terminal w Iraku.

Według CMA CGM sprzedaż pozostałych dwóch terminali, o łącznej wartości ponad 150 mln USD, ma zostać sfinalizowana do końca pierwszej połowy 2020 roku, po otrzymaniu zgody odpowiednich organów regulacyjnych.

Dzięki tej transakcji CMA CGM realizuje plan płynności finansowej o wartości 2,1 mld USD, ogłoszony w listopadzie 2019 roku. Plan zakłada między innymi zmniejszenie skonsolidowanego zadłużenia CMA CGM o ponad 1,3 mld USD do końca pierwszej połowy 2020 roku i pozwala na przedłużenie niektórych instrumentów finansowych zapadających w ciągu roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.