• <
PZT_1100x200_gif_2020

Eagle Lyon Pope ponownie na rynku

Eagle Lyon Pope ponownie na rynku - GospodarkaMorska.pl
11.02.2017 Źródło: własne
Global Maritime Consultancy & Engineering, wiodący dostawca usług dla sektora offshore,  uruchomił ponownie Eagle Lyon Pope (ELP), agencję specjalizującą się w ubezpieczeniach morskich, analizach systemów Dynamicznego Pozycjonowania, wsparciem technicznym,  badaniem wypadków morskich oraz likwidacji szkód.

Uruchomienie ELP jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na usługi tego typu. Szefem agencji został Petera Lyall, który do tej pory kierował Risk Insurance Services w Global Maritime. Główna siedziba agencji mieścić się będzie w Londynie. Zostaną również otwarte biura w Hamburgu, Abu Zabi, Oslo, Houston i Singapurze. ELP będzie także wspierany przez zasoby Global Maritime, w szczególności przez marynarzy, inżynierów i innych specjalistów.

Kluczowym wyróżnikiem dla ELP będzie współpraca z jednostką reagowania kryzysowego, Northcott Global Solutions (NGS), co oznacza dostępną przez 24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku wielojęzyczną infolinię dla wszystkich klientów i natychmiastowe reagowanie na zgłaszane wypadki i incydenty na całym w świecie.

- Eagle Lyon Pope jest jedną z najbardziej doświadczonych marek, jeśli chodzi o ochronę, odszkodowania, badanie wypadków morskich, likwidacje szkód i łagodzenie ryzyka armatorów i operatorów portowych - mówi David Sutton, dyrektor generalny Global Maritime Consultancy & Engineering. - Z zapleczem związanym z Global Maritime, przy wsparciu najlepszych inżynierów, kapitanów żeglugi, architektów i specjalistów ubezpieczeniowych, kwestią czasu jest zajęcie przez nas pozycji lidera w branży – dodał. 

Najważniejsze usługi ELP będą obejmować:

  • Ports & Shipping – skupi się na wsparciu firm żeglugowym w zakresie spełniania wymogów i przepisów. ELP zapewni ekspertyzy obejmujące badania kondycji statku, obsługę statku i prowadzenie analiz cumowniczych. Usługi dla operatorów portowych obejmują planowanie, analizę ruchu statków, obchodzenie się z roszczeniami wynikającymi z niebezpiecznym portem. W zakres zarządzania ryzykiem wchodzi ocena stanu kadłuba oraz kondycji sprzętu i maszyn, jak również badanie portów, terminali, urządzeń przeładunkowych dla P&I Clubs i ubezpieczycieli.
  • Badanie wypadków morskich - zespół inżynierów morskich składający się z kapitanów, architektów i specjalistów ubezpieczeniowych będzie świadczyć usługi związane z prowadzeniem dochodzeń, ustaleniem przyczyn, charakteru i zakresu uszkodzeń spowodowanych kolizjami morskimi, wpłynięciem na mieliznę, zanieczyszczeniami i innymi incydentami. W skład zespołu wchodzić będą również specjaliści od cumowania, a także inżynierowie różnych specjalności. Eksperci będą zajmować się również analizą systemów Dynamicznego Pozycjonowania. ELP ma również duże doświadczenie w analizie danych ruchu statków, co pozwala przeprowadzać rekonstrukcję zdarzeń.
  • Likwidacja szkód - ELP zapewni zespół doświadczonych likwidatorów, których usługi obejmują likwidacje roszczeń morskich, związanych z przewozami cargo, uszkodzeniami portów, terminali, urządzeń. Wsparcie ELP obejmuje również inne obszary związane z budownictwem, narzędziami oraz odnawialnymi źródłami energii.

Global Maritime specjalizuje się w ubezpieczeniach morskich, usługach inżynierskich w branży morskiej i offshorowej. Firma została założona w 1979 roku, większościowym udziałowcem jest HitecVision. Siedziba Global Maritime mieści się w Stavanger. Firma obejmuje wsparciem cały cykl projektu, od inżynierii i projektowania, budowy i weryfikacji jako strona trzecia aż do przeprowadzenia pomiarów gwarancyjnych, dynamicznego pozycjonowania, instalacji, zarządzaniem i likwidacją ryzyka.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33420,00 $ tona -0,79% 12 maj
 Cynk 2984,00 $ tona -0,67% 12 maj
 Aluminium 2474,00 $ tona -2,94% 12 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.