W piątek, 30 października, nastąpił odbiór końcowy i przekazanie nowej jednostki wielozadaniowej „Planeta I” Urzędowi Morskiemu w Szczecinie.
Ze strony stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. statek przekazali: prezes zarządu stoczni, Marcin Ryngwelski, oraz członek zarządu, Dariusz Jaguszewski. Po stronie odbiorcy podpisy na dokumencie przekazania złożyli: Zenon Kozłowski, zastępca dyrektora ds. oznakowania nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie i, jednocześnie, kierownik projektu „Nostri Maris – budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających”, oraz Piotr Jesion, naczelnik Wydziału Oznakowania Nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie.
Pierwsza, z dwóch tego typu, bliźniacza jednostka „Zodiak II”, została już formalnie przekazana Urzędowi Morskiemu w Gdyni i pełni swoją służbę na podległych mu akwenach. Chrzest i uroczyste podniesienie bandery odbyło się 25 września, przy nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Uroczyste podniesienie bandery i chrzest „Planety I” są planowane na 14 listopada. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, on-line.
Obydwie jednostki powstały w ramach, realizowanego przez nasz Urząd, projektu „NostriMaris - budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014 - 2020.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River