• <
nauta_2024

Keppel i EMA będą pracować nad pływającym systemem magazynowania energii w Singapurze

PMK

29.10.2020 13:10
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Keppel i EMA będą pracować nad pływającym systemem magazynowania energii w Singapurze

Partnerzy portalu

Keppel i EMA będą pracować nad pływającym systemem magazynowania energii w Singapurze - GospodarkaMorska.pl
Keppel EMA

Dostawca rozwiązań offshore, Keppel Offshore & Marine (Keppel O&M) i singapurskiUrząd Rynku Energii (EMA) wspólnie przyznały grant badawczy na pilotaż pierwszego w Singapurze pływającego systemu magazynowania energii.

Projekt został przyznany konsorcjum kierowanemu przez Envision Digital International w ramach partnerstwa o wartości 10 mln USD między EMA i Keppel O&M w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań energetycznych w sektorze morskim ogłoszonym w kwietniu 2020 r.

Keppel O&M będzie współpracować z konsorcjum nad wdrożeniem systemu magazynowania energii akumulatora litowo-jonowego (ESS) o mocy 7,5 MW / 7,5 MWh w swoim Floating Living Lab (FLL).

Według Keeppel O&M będzie to największe jak dotąd wdrożenie ESS w Singapurze z wystarczającą wydajnością do zasilania ponad 600 4-pokojowych mieszkań HDB dziennie.

Ponieważ gorące i wilgotne środowisko Singapuru może wpływać na działanie ESS, na stanowisku testowym zostanie zastosowane innowacyjne rozwiązanie do chłodzenia cieczą, które wykorzystuje wodę morską do chłodzenia ogniw akumulatora i wydłuża cykl życia ESS.

ESS zbada również pierwsze tego rodzaju rozwiązanie do układania akumulatorów w Singapurze. Zdaniem partnerów projektu mogłoby to potencjalnie zmniejszyć powierzchnię wymaganą do wdrożenia nawet o 40%.

Oczekuje się, że wyniki projektu zostaną zastosowane do ESS wykorzystywanych na lądzie, co pomogłoby w utrzymaniu stabilności i odporności sieci energetycznej oraz ułatwiłoby przyjęcie większej ilości energii odnawialnej, takiej jak energia słoneczna.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.