• <
nauta_2024

Damen dostarczy projekt nowoczesnego holownika dla Edison Chouest Offshore

PMK

06.10.2020 09:55
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Damen dostarczy projekt nowoczesnego holownika dla Edison Chouest Offshore

Partnerzy portalu

Damen dostarczy projekt nowoczesnego holownika dla Edison Chouest Offshore - GospodarkaMorska.pl
Damen

Damen Shipyards Group otrzymał kontrakt na zaprojektowanie nowego holownika offshore dla Edison Chouest Offshore. Chouest początkowo zbuduje dwa ASD Tugs 5016 w swojej stoczni w Luizjanie.

Umowa opiera się na ugruntowanej współpracy między obiema firmami. Do chwili obecnej Chouest zbudował dwanaście holowników Damen ASD 3212 i pięć Damen ASD Tugs 4517.

Damen zaprojektował 50-metrowy holownik ASD 5016, aby zapewnić eskortę, wstrzymanie, obsługę węży i prace konserwacyjne na morzu w Gujanie. Holownik dostarczy 120 ton statycznego uciągu słupkowego dostarczanego przez podwójne silniki C-280. Bogate doświadczenie operacyjne firmy Chouest dostarczyło wszystkie niezbędne składniki, aby projekt działał optymalnie po uruchomieniu w Gujanie.

Aby ułatwić konserwację węża, statek jest wyposażony w 27-metrowy pokład rufowy ze sprzętem do płukania węża i studzienką o pełnej szerokości. Holowniki będą również przewozić łódź roboczą, aby pomóc w operacjach obsługi węży. Holowniki ASD 5016 zbudowane przez Chouest będą wyposażone w sprzęt do reagowania na wyciek oleju.

Damen opracował projekt ASD Tug 5016 w ścisłej współpracy z Chouest, opierając się na ich rozległym doświadczeniu operacyjnym na morzu w Gujanie i uwagach klienta. Menadżer sprzedaży Damen Americas, Daan Dijxhoorn, powiedział: „ASD Tug 5016 jest świadectwem udanej relacji między nami a Edisonem Chouestem. ASD Tug 5016 czerpie ze sprawdzonej technologii Damen i stosuje ją w nowy sposób, aby sprostać wymaganiom Chouest i ich klientów. ”

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.