• <
siemens_gamesa_2022

Włochy: Ceremonia przyspawania monety w kadłubie wycieczkowca Rotterdam

PMK

05.10.2020 17:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Włochy: Ceremonia przyspawania monety w kadłubie wycieczkowca Rotterdam

Partnerzy portalu

Włochy: Ceremonia przyspawania monety w kadłubie wycieczkowca Rotterdam - GospodarkaMorska.pl
Fincantieri

W dniu 1 października włoska stocznia Fincantieri była gospodarzem ceremonii przyspawania srebrnego dolara dla Rotterdamu, trzeciego statku wycieczkowego klasy Pinnacle, budowanego dla Holland America Line w zakładzie Marghera w Wenecji.

Teraz rozpocznie się faza wyposażania, która zakończy się latem 2021 r., wraz z przekazaniem statku. Ceremonia odbyła się w oczekiwaniu na zwodowanie Rotterdamu w przyszłym tygodniu. 7 października suchy dok w Rotterdamie zostanie wypełniony wodą, a statek wypłynie na morze, aby rozpocząć etap wyposażania. Rotterdam ma zostać dostarczony 30 lipca 2021 r.

Jednostka o pojemności 99,500 GT jest siostrzaną jednostką Koningsdam i Nieuw Statendam, statków klasy Pinnacle dostarczonych odpowiednio w marcu 2016 i 2018 roku z tej samej stoczni. Pierwotnie nosił nazwę Ryndam, ale linia wycieczkowa zdecydowała się zmienić nazwę statku.

Co więcej, Rotterdam jest siódmym statkiem noszącym tę nazwę Holland America Line i 17 statkiem zbudowanym dla tej marki przez Fincantieri.

Po ukończeniu nowa jednostka będzie miał prawie 300 metrów długości i pomieści 2668 pasażerów na pokładzie. Według Fincantieri, technologia statku ma na celu optymalizację efektywności energetycznej i minimalizację wpływu na środowisko oraz odpowiada najbardziej wymagającym i aktualnym przepisom bezpieczeństwa.

Holland America Line poinformowało, że po dziewiczej podróży Rotterdamu, jednostka spędzi inauguracyjny sezon letni w Europie Północnej.

Gospodarka Morska
Fincantieri

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.