• <
KONGSBERG_2023

EXPOM S.A. projekt budowy urządzenia osadzania na dnie morskim monopali do offshorowych farm wiatrowych

07.10.2020 10:17 Źródło: EXPOM
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki EXPOM S.A. projekt budowy urządzenia osadzania na dnie morskim monopali do offshorowych farm wiatrowych

Partnerzy portalu

EXPOM S.A. projekt budowy urządzenia osadzania na dnie morskim monopali do offshorowych farm wiatrowych - GospodarkaMorska.pl
fot. EXPOM

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na halach produkcyjnych EXPOM trwały wzmożone prace przy dużym projekcie dla klienta z branży morskiej energetyki wiatrowej, w którym w procesie produkcji udział brało kilkuset doświadczonych pracowników. W EXPOM wyprodukowano szereg skomplikowanych komponentów, które obecnie w jednej z holenderskich stoczni są składane w całość wielkogabarytowego urządzenia o wadze ok 1300 ton i wysokości ok 40m. Eksploatacja tego urządzenia przewidziana jest do wzniesienia farmy wiatrowej składającej się z 80 pojedynczych elektrowni wiatrowych. Będzie to pierwsza realizowana inwestycja morskiej farmy wiatrowej we Francji.

Wyprodukowanie największych i najcięższych detali w tym dwóch stalowych pierścieni, o wadze przekraczającej 20 ton i średnicy ponad 9,5 każdy, nie było by możliwe bez inwestycji realizowanych w EXPOM S.A. na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dynamiczny rozwój firmy pozwala na obsługę coraz bardziej wymagających i skomplikowanych projektów.

To właśnie w nowo otwartej, kolejnej już hali produkcyjnej o powierzchni ponad 1300m² i udźwigowieniu 60t odbywał się proces montażu i spawania tak dużych konstrukcji.

Kluczową maszyną do tego projektu okazała się też nowo zakupiona wytaczarka płytowa CNC Juaristi MP5 RAM z prowadnicami hydrostatycznymi, pozwalająca na precyzyjną i wydajną obróbkę konstrukcji wielkogabarytowych o powierzchni roboczej w osi X = 17000 mm Y = 5000 mm Z = 1200 mm W = 1000 mm V = 2000 mm. To właśnie dzięki tej nowej inwestycji możliwe było profesjonalne wykonanie wymagającej obróbki zgodnie z wytycznymi klienta.  

linkedin.com
facebook.com
expom.com

Gospodarka Morska
fot. EXPOM
Gospodarka Morska
EXPOM
etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.